navigacija Naslovnica Premium

ABA LIGA (10. KOLO)

1.12.2013 20:44

Poraz Budućnost Volija u Laktašima

"Plavi" su odigrali, blago rečeno, katastrofalnu prvu četvrtinu, kada je domaćin stekao 21 poen prednosti (32:11)

Zbog toga kako su igrali u prvom poluvremenu, tačnije u prvoj četvrtini, košarkaši Budućnost Volija moraju se dobro zamisliti.

Izgledali su kao da igraju ispred zgrade, nonšalantno u odbrani, bezidejno u napadu.

Nisu jednostavno ličili na ozbiljan tim, a Igokea je to surovo kaznila.

Tim iz Laktaša je u prvih 10 minuta šutirao 100 odsto za tri poena (4-4), dok su malo slabiji bili u šutu za dva (13-9, 69 odsto).

Sve to su bili šutevi iz čistih pozicija, jer odbrana Podgoričana kao da nije postojala.

U drugom poluvremenu su bili daleko bolji, ali ono što su prosuli u prvoj četvrtini, nisu uspjeli da nadoknade.

Da su igrali onako kako mogu, sigurno bi se sa dva boda vratili kući, a ovako moraju dobro da analiziraju katastrofalnu prvu četvrtinu.

Bojan Subotić je odigrao najbolji meč u “plavom” dresu.

Dao je 16 poena (sve u drugom poluvremenu) uz šest skokova, a odličnu rolu imao je i Vladimir Mihailović (13, sve u drugih 20 minuta).

Njih dvojica su dali 29 od 43 poena koliko je Budućnost Voli dala u nastavku.

U pobjedničkom timu najbolji je bio Nemanja Gordić (19, sedam asistencija, pet ukradenih lopti).

Bivši centar Podgoričana Duško Bunić postigao je 13, a Montez Gipson 12.

"Slabo smo otvorili utakmicu i to nas je koštalo poraza. Imali smo šansu u trećoj i četvrtoj četvrtini da se vratimo, ali nismo je iskoristili. Čestitam Igokei na pobjedi i njenim navijačima na aplauzima koje sam dobio prije susreta”, rekao je Čedomir Vitkovac.

Meč je počeo košem Alekse Popovića i to je bilo sve što su gosti uradili na ovom meču.

Uslijedila je serija Igokee od 13:0, što je podiglo domaće igrače.

Pogađali su iz svih pozicija. Prednjačio je Gordić (10 poena), a pratio ga je Uroš Mirković (sedam).

Prednost je rasla iz napada u napad, gosti su bili nemoćni, pa je nakon prve dionice domaći tim imao plus 21 (32:11).

I start druge četvrtine pripao je šampionu Bosne i Hercegovine.

Boris Bakić je vezao dva uspješna šuta iza linije 6,75 metara za plus 26 (41:15) u 16. minutu.

Ni tajm-aut koji je tražio Igor Jovović, ni izmjene nisu dale rezultat.

Domaći sastav je kontrolisao igru i na veliko odmor otišao sa prednošću koju je imao na kraju prve dionice (46:25).

Odmor je prijao Podgoričanima, smirli su se i u nastavku zaigrali bolje.

Mihailović je vezao dvije trojke, Subotić je ubacio četiri poena, pa je Budućnost Voli napravila seriju 22:7 i u 29. minutu prišla na minus šest (53:47).

To je dalo nadu u preokret, ali je Mirković pogodio trojku, Bunić postigao koš i bacanja za dvocifreno vođstvo Igokee (59:49), pred ulazak u posljednjih deset minuta.

Kada je serijom 6:0 na startu četvrte dionice domaći sastav otišao na 65:49, činilo su da je sve riješeno.

Međutim, Budućnost Voli je napravila seriju 13:2 i prišla je na 67:62 u 36. minutu.

Tada je stvari u svoje ruke uzeo iskusni Gipson.

Pogodio je četiri bacanja, “plavi” su prvo izgubili loptu, potom je Vitkovac promašio dva bacanja, a Mihailović i Aleksandar Ćapin po trojku.

Sve to je kaznio Bakić sa linije penala za nedostižnih 73:62...

"Nakon odličnog otvaranja i velike prednosti koje smo stvorili na početku utakmice, dozvolili smo Podgoričanima da se vrate u meč. Imali smo oscilacija u igri, ali najvažnije je da smo zabilježili novu pobjedu, koja će nam donijeti neophodan mir za nastavak sezone”, istakao je Gordić.

Ocijeni:

1 2 3 4 5

0 (0 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Nije dozvoljeno postavljanje eksternih URL-ova u komentarima!

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.

Izdvojeni komentari Komentara: 11

• Vezirov most 4 godine i 11 mjeseci
    ...para a rezultata niđe. Ovo je najveću budžet kluba od šampionskih vremena ali budućnostnije svijetla. Za dvije klase smo slabiji od Zvezde, Partizana i Cedevite a od ostalih ništa nijesmo bolji. Nijesmo stekli autoritet kod drugih ekipa ...i dalje nas tretiraju kao ,,indijance" i svi računaju na pobjedu protiv nas kući..a to je loše.Slično će proći rukometašice...doživjećemo nevidjeni debakl...pazite što vam kažem...
    • 0
    • 0
  • cgkosarka 4 godine i 11 mjeseci
    e da cete pustit ive mlade trenere na mir...rade za saku jada, a od njih se ocekuje titula eurokupa...mora se nedje ucit, on je dobio sansu od ljudi koji daju pare a ne od gledalaca koji samo pljuju a ni ne gledeja utakmice...
    • 0
    • 0
  • pfanner 4 godine i 11 mjeseci
    igrao ja tako tikeeet, za 150euraaa. 8 utakmicaa. Sedma na tiketu buducnoooost. 7 utakmica vataaam. Buducnos' me bachaaa. Nece me kockaaa