navigacija Naslovnica Premium

SERIJA A

23.1.2011 14:16

Prvi poraz Intera u eri Leonarda

Šampion je danas poražen od Udinezea na stadionu „Friuli“ sa 3:1, u premijernoj utakmici današnjeg programa 21. kola Serije A.

Nakon pet uzastopnih pobjeda, brazilski stručnjak Leonardo osjetio je gorčinu poraza na klupi Intera – šampion je danas poražen od Udinezea na stadionu „Friuli“ sa 3:1, u premijernoj utakmici današnjeg programa 21. kola Serije A.

Udineze je danas nanio prvi poraz Interu na posljednjih 14 međusobnih utakmica. “Crno-bijeli” sada imaju 33 boda i ostali su na osmom mjestu, ali su smanjili bodovni zaostatak za ekipama koje se nalaze u gornjem dijelu tabele. Inter je ostao na petom mjestu sa 35 bodova (i utakmicom manje), a Juventus bi mogao da mu preuzme tu poziciju ako danas pobijedi Sampdoriju.

Inter je poveo u 16. minutuTijago Mota je došao do lopte na ivici kaznenog prostora, dodao je do Dejana Stankovića, koji dobrim udarcem poslao loptu iza leđa golmana domaćih Samira Handanovića. To je bio peti gol Stankovića u sezoni, a drugi na posljednje tri utakmice. Pet minuta kasnije Udineze je izjednačio. Poslije kornera, lopta je na ivici šesnaesterca došla do Zapate, koji je šutirao u bliži ugao i savladao golmana Luku Kastelacija. Udineze je preokrenuo u 25. minutu, golom kapitena Di Natalea iz slobodnog udarca. To je bio njegov 15. prvenstveni gol u sezoni, a četvrti u karijeri protiv Intera.

U nastavku nije bilo većih uzbuđenja, sve do 69. minuta, kada je poslije slobodnog udarca Di Natalea lopta došla do Domicija, a ovaj je preciznim udarcem doneo Udinezeu prednost od dva gola i postavio konačan rezultat.

Od 15 časova sastaju se Kjevo - Đenova, Sampdorija - Juventus, Bolonja - Lacio, Fiorentina - Leće, Bari - Napoli, dok od 20.45 časova igraju Milan – Ćezena.

Juče: Roma - Kaljari 3:0 (Toti (penal) 21, Perota 70, Menez 90+2), Palermo - Breša 1:0 (Bovo 87), Parma - Katanija 2:0 (Kandreva 57, Đovinko 62).