navigacija Naslovnica Premium

PRIMERA - 3. KOLO

1.9.2018 22:34

Realu dovoljno 16 minuta za ubjedljiv trijumf, Savić isključen u porazu Atletika

Atletiko je odigrao jednu od najslabijih utakmica posljednjih godina

Real je ostvario treću pobjedu u šampionatu, uz najboljih 45 minuta pod vođstvom Đulena Lopetegija.

Madridski tim savladao je Leganes 4:1, nakon što je na poluvremenu bilo 1:1.

Garet Bejl je pogodio u 17. minutu, Kariljo poravnao iz penala četiri minuta kasnije.

U nastavku, od 50. do 66. minuta, dva puta je strijelac bio Karim Benzema (prvi njegov gol prošao je kontrolu VAR-a), a konačan rezultat postavio je Serhio Ramos.

Na golu Reala debitovao je Tibo Kurtoa, a prvi put u startnoj postavi bio je Luka Modrić.

Atletiko je poklekao u Vigu, izgubio prvi meč ove sezone u jednoj od najslabijih utakmica posljednjih godina.

Selta je slavila 2:0, a Stefan Savić je isključen zbog dva žuta kartona. Čini se, neopravdano, jer mu je drugu opomenu sudija Mateu Lahos pokazao ili zbog navodne opasne igre, ili zato što ga je lopta zakačila po ruci...

Tragičar "kolćonerosa" je bio njegov partner Dijego Godin, koji se u 46. minutu okliznuo u opasnij zoni, a Maksi Gomes iskoristio poklon da savlada Oblaka.

Šest minuta kasnije Jago Aspas je umakao Saviću i efektnim udarcem glavom, na centaršut Gomesa postavio konačan rezultat.

Pokušao je Atletiko, ušli su Kalinić i Lemar, ali je isključenje Savića ugasilo sve nade da može da dođe do preokreta.