Đer prvi finalista

Olkim i Đer, Foto: Www.cs-oltchim.com
Ažurirano: 07.04.2012. 16:17h

Prvi finalista Lige šampiona za rukometašice je Đer.

Prvak Mađarske je u revanšu, koji se igrao u "Vesprem areni", domu rukometaša Vesprema, pred 5.000 bučnih navijača savladao Olkim sa 31:23 (19:12).

Tako je anulirao minus iz prve utakmice, koju su Rumunke dobile 35:31.

Olkim se držao do 11. minuta, kada je izjednačio na 6:6. Tim Karl-Erika Bona je tada počeo da igra gotovo perfektno i već na poluvremenu imao velikih sedam golova prednosti.

Na početku nastavka je bilo plus osam za domaće (20:12), da bi Rumunke serijom 4:1 prišle na 21:16. To je, međutim, bilo sve...

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Anita Gorbic sa 12 golova (pet iz sedmeraca), iako je, zanimljivo, meč počela na lijevom krilu.

Hajda Loke je bila precizna šest puta, Andrea Lekić i Eduarda Amorim po pet, dok je crnogorska reprezentativka Jovanka Radičević upisala dva pogotka.

Adina Meirošu je postigla četiri, a Oana Manea, Adrijana Nekita, Julija Managarova, Jeliz Ozel i Elena Babeanu po tri gola za Olkim, u čijim je redovima vrlo mala igrala Marija Jovanović, koja se nije dovoljno oporavila od povrede ramena.

Drugi meč drugog polufinala igra se sjutra u "Morači" )19 časova). Kao što je poznato, Podgoričanke su u Norveškoj slavile 22:20.