Partizan iznenadio Komove rizičnom taktikom, za pehar sa Lovćenom

Tivćani savladali branioca pehara 24:21, Cetinjani nadmoćni protiv Budućnosti - 41:22

4979 pregleda 0 komentar(a)
Đorđo Peruničić na utakmici sa Komovima, Foto: RSCG

U finalu 14. Kupa od obnavljanja nezavisnosti sudariće se devetostruki osvajač pehara Lovćen i klub koji je trofej osvojio 2016. godine, Partizan.

Tivćani su u prvom meču finalnog turnira u Univerzitetskoj dvorani iznenadili branioca pehara, Komove - 24:21. Dejan Stjepčević je taktikom iznenadio kolegu Radoja Lekića i veći dio meča igrao sa sedmoricom igrača u polju. Time je onemogućio ekipu iz Andrijevice da igra duboku odbranu 3-3, a za veliki trijumf su najzaslužnija tri igrača.

Martin Čolo je odbranio 13 od 26 šuteva Komova, uključujući i četiri zicera na startu, a u finišu ga je zamijenio Ivan Čule i upisao pet odbrana i samo tri puta vadio loptu iz mreže. Ono što su uradili na svojoj polovini terena, na drugoj strani terena je sjajno iskoristio Veselin Drakulović, koji je sa pet golova pokrenuo seriju 7:1 i preokret Partizana na nedostižnih 23:18.

U redovima Komova najbolji su bili Nemanja Marsenić sa 11 golova i Aleksandar Kastratović sa 13 odbrana.

U drugom polufinalu nije bilo nikakvih dilema. Lider Prve lige se poigravao sa drugoplasiranim timom Druge lige, Budućnosti, i trijumfovao 41:18. Već u 1. poluvremenu Duško Milić je počeo da odmara startere, jer je njegov tim dozvolio rivalu samo da povede 1:0, a onda preokrenuo na 9:1. Cetinjani su u 2. poluvremenu nekoliko puta dolazili do plus 24.

U listu strijelaca se upisalo 13 igrača najtrofejnijeg crnogorskog kluba, a najefikasnija su bila krila Draško Kaluđerović i Aleksandar Mrvaljević sa po šest, dok je kod Podgoričana odskočio Aleksandar Đurović sa osam.

KOMOVI - PARTIZAN 21:24 (10:8)

Podgorica - Univerzitetska dvorana. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Bailović (Pljevlja) i Marković (Cetinje). Sedmerci: Komovi 3 (2), Partizan 2 (2). Isključenja: Komovi 10, Partizan 10 minuta.

Komovi: Filipović, A. Kastratović (13 odbrana), Stojanović, Zeković, Milović, Račić 3, Stojanović, Radojević, Zonjić 4 (2), Elezović, Marsenić 11, Ćirović, Vojvodić, V. Kastratović 2, Varagić, M. Kastratović 1.

Partizan 1949: Čolo (13 odbrana), Čule (četiri odbrane i sedmerac), Mudreša, Marković 1, Samardžić 1, Pejović, Međedović 5, Klakor, Mrvaljević, Drakulović 7, Došković, Drašković, Mandić, Barac 4, Peruničić 5, Kaluđerović 1.

LOVĆEN - BUDUĆNOST 41:22 (26:5)

Podgorica - Univerzitetska dvorana. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Mitrović i Vešović (Podgorica). Sedmerci: Lovćen 5 (3), Budućnost 5 (3). Isključenja: Lovćen 4, Budućnost 14 minuta.

Lovćen: Borilović (osam odbrana), Borozan (11 odbrana i sedmerac), Beloica 1, Pajović 2, Ćorsović 3, Marković 1, Kaluđerović 6, Poje 4, Pejović 4, Drakulović 2, Božović 4, Latković 2, Pravilović 5, Mrvaljević 6, Bulajić 1.

Budućnost: N. Lipovina (šest odbrana i sedmerac), Sinđić (pet odbrana), Zmajević 1, Jokić, Dobrović 3, Otašević, P. Đurović, A. Đurović 8, Hazirović, D. Lipovina 3, Pantović, N. Jovanović 3, Pešić 3, Simićević 1, A. Jovanović.