Remi Hrvata i Holanđana, "lavovi" završili na 11. mjestu

Rukometaši Crne Gore ostvarili najbolji rezultat u istoriji crnogorskog muškog rukometa

14662 pregleda 5 komentar(a)
Sa meča Hrvatske i Holandije, Foto: Reuters

Rukometaši Holandije i Hrvatske remizirali su danas (28:28) u posljednjem kolu druge faze, pa je nakon tog rezultata jasno da je crnogorska reprezentacija učešće na Evropskom prvenstvu završila na 11. poziciji, što je najbolji rezultat u istoriji crnogorskog muškog rukometa.

Hrvati su na poluvremenu imali dva gola zaostatka (15:13), ali su sredinom drugog dijela napravili seriju 4:0, poveli 22:19 i prednost čuvali do posljednjeg minuta, kada su Holanđani izjednačili (27:27). Potom je, na 15 sekundi do kraja pogodio Lučin za vođstvo Hrvata, ali su "lale" preko Stajnsa u posljednjim momentima meča došle do boda - 28:28.

Hrvate je predvodio Ivan Martinović sa 12 golova. Na drugoj strani šest pogodaka Stajnsa, a pet Jensena.