navigacija Naslovnica Premium

LIGA ŠAMPIONA - 4. KOLO

1.11.2016 22:42

Siti po Gvardiolinom ukusu, Barsa pala u Mančesteru

Plasman u osminu finala osigurali su Pari sen Žermen, Arsenal, Atletiko i Bajern

Fudbaleri Mančester sitija odigrali su fenomenalnih 45 minuta protiv Barselone i dobili veliki derbi - 3:1.

Gosti su vodili golom Mesija, a tim Pepa Gvardiole nakon izjednačenja potpuno dominirao i zasluženo slavio.

Heroj je bio Ilkaj Gundogan, dvostruki strijelac.

Najdramatičniji meč odigran je u Madridu - Atletiko je golom Grizmana u 94. minutu savladao Rostov i obezbijedio plasman u osminu finala.

Među 16 najboljih je i Bajern, koji je slavio u Ajdhovenu.

Arsenal je gubio od Ludogoreca 2:0, a na kraju slavio 3:2.

Pobijedio je i PSŽ u Bazelu.

I Arsenal i PSŽ osigurali su prolaz u drugu fazu.

Tok mečeva

90+4. minut - Atletiko slavi - u posljednjim trenucima meča Grizman je drugim golom donio pobjedu nad Rostovom.

90. minut - Pari sen Žermen u foto-finišu stiže do vođstva u Bazelu 2:1. Munije postiže gol za pobjedu.

88. minut - Arsenal je kompletirao preokret protiv Ludogoreca - od 0:2, do 3:2 - Ozil je pogodio za vođstvo.

77. minut - iznenađenje u Bazelu - Luka Cufi donio je izjednačenje protiv Pari sen Žermena.

75. minut - Seltik je stigao do izjednačenja protiv Menhengladbaha - Dembele iz penala. Borusija ima i igrača manje posljednjih 15-ak minuta.

75. minut - Bajern je preokrenuo u Ajndhovenu - ponovo Robert Levandovski, 2:1 za Bavarce.

74. minut - veliki Siti, kakav preokret - 3:1 protiv Barselone, a drugi gol postigao je Gundogan.

Veliku šansu imao je Dinamo Kijev u Lisabonu - penal za izjednačenje protiv Benfike promašio je Moraeš.

Razbuktala se borba u derbiju - Andre Gomeš pogodio je prečku gola Sitija, a na drugoj strani, udarac De Brujnea okrznuo je stativu.

Pomalo neočekivano, Siti vodi protiv Barselone.

Gosti su poveli na vrijeme, imali nekoliko veoma opasnih situacija i šansi da riješe meč, ali je tim Pepa Gvardiole "ni iz čega" izjednačio, a nakon gola Gundogana preuzeo ulogu dominantnog tima.

52. minut - preokret Sitija - De Brujne iz slobodnog udarca donio prednost timu Pepa Gvardiole.

1 - Kevin De Bruyne is the 1st player to score a direct free-kick goal against Barcelona in #UCL since Juninho Pernambucano in 2009. Music.

U derbiju večeri, nakon prvih 45 minuta, rezultat je 1:1.

Barsa je povela golom Mesija, imala nekoliko situacija da dotuče Siti, koji je u trenucima dominacije gostiju izjednačio preko Gundogana.

Favoriti u prvom dijelu imaju dosta problema - ne vode Atletiko, Bajern i Arsenal, a minimalnu prednost stekao je PSŽ.

45+1. minut - povela je i Benfika protiv Dinamo Kijeva. Salvio iz penala.

43. minut - poveo je PSŽ u Bazelu. Šutirao je Munije, lopta zakačila Matudija, kome je pripisan pogodak.

42. minut - Arsenal se vratio iz nokdauna - gubio je 2:0 od Ludogoreca, sada je 2:2. Izjednačio je Žiru, efektnim udarcem glavom na centaršut Remsija.

40. minut - u trenucima dominacije Barselone, Siti je izjednačio. Pogrešan pas Serđija Roberta, iskoristili su Aguero i Sterling, a završni udarac zadao je Gundogan.

34. minut - Bajern je izjednačio u Ajndhovenu, golom Levandovskog iz penala. Prethodno je Guardado igrao rukom u svom šesnestercu.

32. minut - vodi Menhengladbah protiv Seltika, golom Štindla.

29. minut - poveo je Atletiko protiv Rostova, golom Grizmana, ali vođstvo je trajalo manje od minut. Izjednačio je Azmun.

Gvardiola kao da je zaboravio koliko je opasan njegov bivši tim - previše prostora ostavili su igrači Sitija Nejmaru, koji je asistirao Mesiju, a uz koga nije bilo čuvara na 20-ak metara od gola.

21. minut - prva akcija, prva šansa i prvi gol - neumoljiva je Barselona. Leo Mesi proletio je kroz odbranu Sitija i savladao Kabaljera.

20. minut - Arsenal se vratio u igru, smanjio na 2:1 protiv Ludogoreca. Strijelac Granit Džaka.

Лудогорец - Арсенал 2:1. Джака от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

16. minut - šokantan rezultat u Bugarskoj. Ludogorec - Arsenal 2:0. Klaudiu Kešeru je strijelac.

Лудогорец - Арсенал 2:0. Клаудиу Кешеру от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

14. minut - iznenađenje i u Ajndhovenu, poveo je PSV protiv Bajerna, golom Santjaga Arijasa.

12. minut - prvi gol na večerašnjim mečevima. Neočekivano - vodi Ludogorec protiv Arsenala - strijelac Džonatan Kafu, na ubacivanje Vandersona.

Лудогорец - Арсенал 1:0. Жонатан Кафу от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Prva "iskra" u Mančesteru - Sterling je ušao u šesnaesterac i pao, blizu je bio Umtiti, ali kontakta nije bilo - sudija Kašai pokazao je žuti karton napadaču Sitija.

Nema golova, ni uzbuđenja u derbiju četvrtog kola, između Mančester sitija i Barselone.

Sitiju je neophodna pobjeda za mirnu završnicu, jer ima samo četiri boda, dok je Barsa bezbjedna, jer ima maksimalan skor nakon prva tri kola.

Počelo je sedam utakmica četvrte runde Lige šampiona, u grupama A, B, C i D.

Četvrto kolo Lige šampiona otvoreno je remijem u Istanbulu, u duelu grupe B, između Bešiktaša i Napolija 1:1.

Domaćin je poveo golom Kvarežme iz penala u 79. minutu, a tri minuta kasnije izjednačio je Hamšik.

Napoli ima sedam bodova, Bešiktaš šest nakon četiri utakmice. Benfika, koja ima četiri boda, dočekuje Dinamo Kijev, koji je na začelju sa samo jednim.

Бешикташ - Наполи 1:1. Обзор матча. Групповой этап ЛЧ 2016/17. 4 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Duel Mančester sitija i Barselone je derbi večeri.

Barsa će igrati bez Inijesta, Pikea i Albe, standardnih prvotimaca, a nema ni Matjea.

Trio MSN je u stroju, što je za Katalonce najvažnije, a Leo Mesi večeras će proslaviti jubilej - 100 utakmica u Ligi šampiona.

Prije 14 dana na "Nou kampu", Barsa je bila dominantna 4:0, mada je tri gola postigla nakon isključenja golmana Brava.

Pored Barselone, plasman u osminu finala večeras bi mogli da osiguraju Arsenal, Pari sen Žermen, Atletiko i Bajern.

GRUPA A

Bazel - PSŽ 1:2

Cufi 77. - Matuidi 43, Munije 90.

Ludogorec - Arsenal 2:3 kraj

Kafu 12, Kešeru 16. - Džaka 20, Žiru 42, Ozil 88.

Mančester siti - Barselona 3:1 kraj

Gundogan 40, 74, De Brujne 50. - Mesi 21.

Borusija M. - Seltik 1:1 kraj

Štindl 32. - Dembele 75. (penal)

GRUPA D

Atletiko M. - Rostov 2:1 kraj

Grizman 29, 90+4. - Azmun 30.

PSV - Bajern 1:2 kraj

Arijas 14. - Levandovski 34. (penal), 75.

Ocijeni:

1 2 3 4 5

0 (0 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Nije dozvoljeno postavljanje eksternih URL-ova u komentarima!

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.