navigacija Naslovnica Premium

SP ZA RUKOMETAŠE

16.1.2011 22:57

Španci se mučili sa Tunisom

Tunižani držali priključak do 55. minuta, kada su zaostajali samo gol (16:17). Ipak, serijom 3:0, Španija se na dva minuta prije kraja odlijepila na 20:16 i riješila pitanje pobjednika

Treći dan Svjetskog prvenstva u Švedskoj nije donio iznenađenja, favoriti su zabilježili pobjede, uglavnom bez problema. Najmanje ubjedljivo do trijumfa su stigli Španci protiv Tunisa (21:18), koji je pošteno namučio jednog od glavnih favorita za najviši plasman. Španci su, istina, uglavnom bili u vođstvu, ali su Tunižani držali priključak do 55. minuta, kada su zaostajali samo gol (16:17). Ipak, serijom 3:0, Španija se na dva minuta prije kraja odlijepila na 20:16 i riješila pitanje pobjednika. Entrerios sa pet i Roha sa četiri gola predvodili su Špance su druge pobjede, dok su u timu Tunisa Tej i Meganem bili najefikasniji sa po četiri gola.

Aktuelni šampion Francuska nije imala problema u duelu sa Egiptom (28:19), a čak 12 igrača u francuskom timu upisalo se u listu strijelaca, a najefikasniji je bio Gigu sa pet golova.

Za razliku od prvog kola, Hrvatska i Srbija su bile sigurnije i ubjedljivije. Iako na poluvremenu nijesu imali prednost (11:11), Hrvati su na kraju porazili Alžir (26:15) znatno lakše od Srba na premijeri. Najbolji strijelac i igrač u redovima pobjedničke ekipe bio je Balić sa šest golova, dok je Vuković dodao pet golova.

Vujin je sa sedam golova predvodio Srbiju u pobjedi protiv Australije (35:18). dok su Rnić i Stanković postigli po pet golova. Najefikasniji u Australiji bio je rođeni Sarajlija, Stojanović, sa četiri gola.

Njemačka je protiv Bahreina imala lak zadatak (38:18), dok je Danska u nastavku slomila otpor Rumuna (39:30).

Grupa A: Bahrein – Njemačka 18:38 (9:20), Tunis – Španija 18:21 (7:9), Egipat – Francuska 19:28 (8:12). Danas: Španija – Njemačka (18.30), Francuska –Bahrein (20.30), Tunis – Egipat (20.45)

Tabela: Njemačka, Francuska, Španija 4, Egipat, Tunis, Bahrein 0.

Grupa B - danas: Mađarska – Brazil (18.30), Norveška – Austrija (19.10), Island – Japan (21.30)

Tabela: Island 4, Austrija, Norveška, Mađarska, Japan 2, Brazil 0.

Grupa C: Australija – Srbija 18:35 (8:16), Alžir – Hrvatska 15:26 (11:11), Rumunija – Danska 30:39 (16:17). Danas: Hrvatska – Australija (18.00), Danska – Srbija (20.15), Rumunija – Alžir (18.00)
Tabela: Danska, Srbija, Hrvatska 4, Alžir, Rumunija, Australija 0.

Grupa D - danas: Slovačka – Argentina (16.15), Poljska – Čile (18.15), Švedska – Južna Koreja (20.15)

Tabela: Švedska, Poljska 4, Južna Koreja 3, Argentina 1, Slovačka, Čile 0.