navigacija Naslovnica Premium

PRVA LIGA RUKOMETAŠA

1.12.2011 20:07

Ubjedljiv trijumf Lovćena

Rukometaši Lovćena pobijedili su večeras na Cetinju ekipu Budvanske rivijere 32:21 (17:7), u odloženom meču 7. kola Prve muške lige.

Cetinjski tim, koji ima utakmicu manje, zabilježio je sedmu pobjedu, i jedina je ekipa sa maksimalnim učinkom u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Budvanska rivijera je, sa druge strane, doživjela drugi poraz, a ostvarila je i pet pobjeda i jedan neriješen rezultat.

Cetinjani su još jednom došli do rutinske pobjede. Izabranici Pera Miloševića nijesu gostima iz Budve dali ni malo nade, pa utakmica nijednog trenutka nije bila neizvjesna.

Čvrstom odbranom i dobrim napadom, prva postava Lovćena već u prvih 30 minuta napravila je veliku razliku, koju rukometaši Budvanske rivijere do kraja nijesu mogli stići.

Kolika je bila razlika u kvalitetu igre, najbolje ilustruje podatak da gosti 6-7 minuta nijesu postigli gol, dok je Lovćen za to vrijeme napravio seriju od 6:0. Na odmor su Cetinjani otišli sa 10 golova prednosti.

Ni u drugom poluvremenu nije bilo oscilacija u igri obje ekipe, gosti nijesu imali rješenja za odbranu Lovćena. Milošević je, zbog toga, u posljednjih 15 minuta, na teren uveo praktično potpuno novu šestorku, sastavljenu od mlađih igrača, u kojoj su se istakli Milan Popović i Vladan Lipovina.

Lovćen će u narednom kolu, u subotu, ugostiti Rudar, dok će Budvanska rivijera dan kasnije u Baru igrati protiv Sedmerca.

Lovćen - Budvanska rivijera 32:21 (17:7)

Cetinje - Sportski centar „Lovćen“. Gledalaca: 500. Sudije: Beharević i Čavor (Cetinje). Sedmerci: Lovćen 3 (3), Budvanska rivijera 1 (0). Isključenja: Lovćen 4, Budvanska rivijera 8 minuta.

Lovćen: Abramović (šest odbrana i sedmerac), Simić (10 odbrana), Lipovina 4, Jovetić 2, Kaluđerović 1 (1), I. Marković 3 (2), F. Popović 3, Pejović 5, Drašković 2, Radović 2, M. Popović 5, Latković 1, Stanković 1, Lasica 2, Grbović, N. Marković 1.

Budvanska rivijera: Šljukić (dvije odbrane), Mijušković (11 odbrana), Koćalo 6, Vujović, Potparić 3, Lakić 1, Ćeranić 3, Bulajić 3, Bubanja 1, Suknović 1, Milić 1, Vuković, Stojanović, Božović, Delić.