26936 pregleda 327 reakcija 8 komentar(a)
Ažurirano: 18.02.2021. 16:56h
Završeno
14:07h

Crnogorski vaterpolisti su savladali Gruziju 11:9 i osvojili prvo mjesto u grupi A.

U četvrtfinalu će igrati sa boljim iz današnjeg duela Francuske i Rumunije (u nekim kalkulacijama je moguće da to bude i Holandija, a polufinalu se očekuje okršaj sa Hrvatskom.

"Ajkule" su u današnjem meču odigrale u nešto sporijem ritmu nego u prethodna tri, ali pobjeda nije dovedena u pitanje.

Gruzija je, doduše, bila u igri sve do uvodnih minuta posljednje četvrtine, ali neizvjesnosti nije bilo, jer je Crna Gora na četiri minuta prije kraja vodila 11:5...

Dušan Matković, Aleksandar Ivović i Stefan Vidović su bili dvostruki strijelci, a mrežu Gruzije su pogađali i Miroslav Perković, Marko Petković, Vlado Popadić, Vladan Spaić i Vasilije Radović.

CRNA GORA - GRUZIJA 11:9 (3:3, 3:1, 1:1, 4:4)

Roterdam - Olimpijski bazen. Sudije: Cvart (Holandija), Periš (Hrvatska). Igrač više. Crna Gora 6 (2), Gruzija 4 (4). Peterci: Crna Gora 3 (2), Gruzija 1 (1).

CRNA GORA: Lazović, Brguljan, Perković 1, Petković 1, Čučković, Popadić 1, Vidović 2, Ukropina, Ivović 2, Spaić 1, Matković 2, Radović 1, Kandić (četiri odbrane).

GRUZIJA: Razmadze (13 odbrana), Kavtaradze, Dadvani, Imnaišvili, Bitadze 1, Jelača 1, Jahaija 1, Šušiašvili 1, Elez, Magrakvelidze 2, Baraldi 1, Vapenski 2, Šubladze (jedna odbrana i peterac).

Izmjena: 16:56h
14:06h

Sada je 11:9 nakon pogotka Šušiašvilija u napadu s igračem više.

14:05h

Treći uzastopni gol za Gruziju - 11:8 preko Magrakvelidzea.

14:03h

Brguljan je promašio peterac, odbranio je Šubladze.

14:02h

Još jedan gol Gruzije. Pogodio je Bitadze za 11:7 na dva minuta i 20 sekundi do kraja meča.

13:59h

Jelača je zatresao mrežu i smanjio prednost Crne Gore na 11:6.

13:58h

Vidović je iskoristio peterac za 11:5. Serija naše selekcije 5:0.

13:55h

Majstorija Vidović za 10:5. "Ajkule" grabe ka pobjedi i prvom mjestu u grupi.

13:54h

Sada je i 9:5, upisao se Spaić.

13:53h

Crna Gora drugi put u meču ima tri gola prednosti. Pogodio je Ivović iz peterca za 8:5.

13:50h

Prvi napad u posljednjoj četvrtini imaju "ajkule".

13:47h

Plus dva pred odlučujućih osam minuta ima Crna Gora - vodi 7:5.

13:45h

Pogodili su naši vaterpolisti u napadu s igračem više - strijelac je Matković za 7:5. Ovo je prvi gol naše reprezentacije u trećoj četvrtini.

13:42h

Tajm-aut Gojkovića na dva minuta i 54 sekunde do kraja 3. četvrtine. "Ajkule" vode 6:5.

13:37h

Gruzija je smanjila na 6:5 pogotkom Jahaije.

13:34h

Prvi napad u trećoj četvrtini ima Gruzija.

13:30h

Crnogorski vaterpolisti na poluvremenu imaju dva gola prednosti - vode 6:4.

"Ajkule" su iskoristile samo jedan od četiri napada s igračem više, i to prvi kada je strijelac bio Perković.

13:29h

Magrakvelidze je u napadu s igračem više smanjio na 6:4.

13:26h

Treći uzastopni gol naše reprezentacije - Radović se upisao za 6:3.

13:24h

Opet Crna Gora ima dva gola razlike - Ivović je iz kontranapada zatresao mrežu za 5:3.