navigacija Naslovnica Premium

OSUĐENO OBEZBJEĐENJE

1.10.2012 21:44

Budvanski srednjoškolac koji je pretučen u Španiji će dobiti odštetu

Jedan od pripadnika obezbjeđenja hotela "Montevista" u Ljoret del Maru odmah je suspendovan sa posla, ali ni jedan ni drugi na sudu nijesu dali izjavu kako je došlo do incidenta

Autor: Vuk Lajović

Okružni sud u katalonskom mondenskom ljetovalištu Ljoret del Mar, nadomak Barselone, osudio je obezbjeđenje hotela „Montevista“ na kaznu od ukupno 2.000 eura, koje moraju da isplate budvanskom srednjoškolcu M. C. (17) koga su brutalno pretukli.

Naime, maloljetni mladić je u okviru maturske ekskurzije budvanske Srednje mješovite škole „Danilo Kiš”, par dana boravio u španskom turističkom mjestu, ali mu se najljepši događaj u školovanju pretvorio u pravu noćnu moru.

"Prvostepeni sud je dosudio da obojica pripadnika obezbjeđenja hotela plate po 1.000 eura odštete našem učeniku, zbog pretjerane upotrebe sile", naveo je Pantović

Budvanski maturanti uputili su se početkom prošle sedmice na ekskurziju u okviru koje su obišli Italiju, te Azurnu obalu i završili na Kosta Bravi, u Barseloni. Drugog dana ekskurzije, budvanski maturanti predvođeni svojim profesorima odsjeli su u Ljoret del Maru, gdje se dogodio i incident.

Te večeri, oko 22.30 časova, obezbjeđenje hotela je otišlo u sobu u kojoj je bio M. C. sa dva druga, iz koje je dopirala jaka muzika.

Kako je „Vijestima“ rečeno, mladići su otvorili vrata sobe i obezbjeđenje, njih dvojica, upozorili su ih da utišaju muziku, jer se ostali gosti žale na buku. Došlo je do prepirke, nakon čega je obezbjeđenje pretuklo M. C. nanijevši mu udarce po glavi i cijelom tijelu, dok su njegova dva druga išamarali.

Kako je došlo do incidenta, to niko od učenika do detalja nije ispričao, čak ni u policiji.

Profesor Branislav Pantović, koji je bio u pratnji ekskurzije, potvrdio je juče za „Vijesti” da se dogodio incident te da je jedan od učenika pretučen.

"Nisam bio na licu mjesta kada se to dogodilo, već sam došao poslije par minuta nakon što su me obavijestili. Odmah sam sa učenikom M. C., imajući u vidu da je maloljetan, otišao u policiju i podnio krivičnu prijavu protiv obezbjeđenja koje je upotrijebilo silu.

Mladić je zadobio više udaraca, imao je podlive i hematome, što je i ljekarski konstatovano", kazao je Pantović.

On je napomenuo da je po hitnom postupku odmah nakon dva dana zakazano i ročište na sudu.

"Prvostepeni sud je dosudio da obojica pripadnika obezbjeđenja hotela plate po hiljadu eura odštete našem učeniku, zbog pretjerane upotrebe sile", naveo je Pantović.

Kako “Vijesti” saznaju, jedan od pripadnika obezbjeđenja odmah je suspendovan sa posla, ali ni jedan ni drugi na sudu nijesu dali izjavu kako je došlo do incidenta.

Maturante je u Neumu u BiH dočekao direktor škole Srđa Popović, gdje ih je u ime gradonačelnika Budve Lazara Rađenovića, koji je platio, častio ručkom.

Učenici su se preksinoć vratili sa ekskurzije.

Ocijeni:

1 2 3 4 5

0 (0 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Nije dozvoljeno postavljanje eksternih URL-ova u komentarima!

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.

Izdvojeni komentari Komentara: 15

 • derdevil 6 godina i 1 mjesec
  @ Redakcija Vijesti.. Sto jedan vas novinar ne napravi intervju, neka mladic isprica razlog zbog cega je dobio batine. Sigurno ce vam reci istinu jos ako mu garantujete autorska prava... ako jednoga dana bude htio da snimi film i pokaze kako se kulturno i junacki ponasao mladi Crnogorac na izletu u Spaniji...
  • 0
  • 0
 • momodrag 6 godina i 1 mjesec
  Mislili mali đilkoši da je to Budva, gdje se divlja muzičkom bukom i ne može ti niko ništa! I policija i Komunalna policija kažu da su nenadležni. Šteta što ih žešće ne izudaraše, bila bi to korisna lekcija za njih za čitav život!
  • 0
  • 0
 • 6 godina i 1 mjesec
  ...
  • 0
  • 0