navigacija Naslovnica Premium

TVRDI DA ĆE RADITI U INTERESU GRADA

31.7.2018 13:46

Bulatović izabran za novog predsjednika Opštine Kolašin

"Trudućemo se da ravnomjerno budemo posvećeni i urbanom i seoskom dijelu opštine. Mladi, kultura i sport su vrlo važan zadatak našeg djelovanja. Rješavanje komunalnih problema je uslov kvalitetne turističke ponude našeg grada. Bićemo od pomoći svima koji vjeruju u naš grad i njegove razvojne mogućnosti", kazao je Bulatović

Bulatović izabran za novog predsjednika Opštine Kolašin Milosav Bulatović
Foto: Dragana Šćepanović Autor: Dragana Šćepanović

Glasovima odbornika Demokratske partije socijalista (DPS), Grupe birača (GB) "Šule i Mikan s građanima za Kolašin" i Socijaledemokrata (SD) Milosav Bato Bulatović novi je predsjednik Opštine Kolašin. 

Bulatović je rođen 1961. godine, privatni je preduzetnik, završio je Fakultet odbrane i zaštite u Beogradu i predsjednik je Opštinskog odbora (OO) DPS.

"Izvršna vlast, na čijem ću čelu biti, radiće u interesu svih građana. Prostora za napredak uvijek ima. Na nama je da vrijedno radimo i prepoznajemo prave prilike. Trudućemo se da ravnomjerno budemo posvećeni i urbanom i seoskom dijelu opštine. Mladi, kultura i sport su vrlo važan zadatak našeg djelovanja. Rješavanje komunalnih problema je uslov kvalitetne turističke ponude našeg grada. Bićemo od pomoći svima koji vjeruju u naš grad i njegove razvojne mogućnosti", kazao je Bulatović.

Milosav Bulatović

On je najavio "formiranje efikasne lokalne uprave, koja će moći da realizuje postavljene ciljeve" i povećanje efikasnosti opštinske administracije.

Novi predsjednik Opštine planira i da, "kroz saradnju sa državom, stvori što bolje uslove u zdravstvu i prosvjeti". Obećao je i ulaganja u poljoprivredu i preduzetništvo.

Odbornici koalicije Demokratskog fronta (DF) i Socijalističke narodne partije (SNP), kao i odbornici Socijaldemokratske partije (SDP) bili su uzdržani prilikom glasanja za izbor novog predsjednika Opštine.

SO Kolašin

Bojan Zeković iz SDP kazao je da će odbornici te stranke glasati za Bulatovića, ukoliko je on spreman da da riječ da se buduća vlast neće ponašati rasipnički.

"Tražim da javno date riječ da rashodi Opštine za dodatne funkcionere neće biti veći od sadašnjih, da se nećete ponašati rasipnički, držeći administraciju na zakonskom maksimumu. Samo dajte riječ i imate našu podršku. Situacije u Opštini, koju ćete zateći, je potpuno drugačija od one koju smo mi zatekli. Imate novca na računu Opštine i nema dospjelih dugova", reko je Zeković.

Aleksandar Dožić, odbornik koalicije DF- SNP objasnio je da odbornici te koalicije neće glasati protiv Bulatovića "jer gradu treba relaksacija odnosa". On je od Bulatovića tražio da obezbijedi "ostvarivanje kontinuiteta dobrog rada bivše vlasti".

Demokrate ponovo napustile sjednicu SO

Glasanju za izbor Bulatovića nijesu prisustvovali odbornici Demokrata, koji su napuštanjem sjednice Skupštine opštine (SO, kako su objasnili, pokazali svoj odnos "prema onome što se dešavalo tokom 27. maja, kada su održani lokalni izbori". 

Odbornik te stranke Vladimir Martinović je zamjerio Bulatovići zbog planova vladajuće koalicije da poveća broj funkcionera u lokalnoj upravi, dupliranjem broja potpredsjednika Opštine i sekreterijata.

Demorkate KolašinDemokrate napuštaju sjednicu 

"Vi, već sada, za mjesta koja se biraju po konkursu, imate prirpemljena imena, bez obzira na zakon o lokalnoj samoupravi. Već sada je jasno koje su namjere nelegitimne većine. U narednom periodu imaćemo jedan rasipnički odnos prema budžetu. Vi naM ni jednom riječju nijeste danas nagovijestili da će biti drugačije", poručio je on novom predsjedniku Opštine.

Martinović smatra da građani nijesu dali povjerenje opozicionim odbornicima "da bi oni davali još jednu šansu DPS-u poslije 30 godina".

Ocijeni:

1 2 3 4 5

3 (4 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Nije dozvoljeno postavljanje eksternih URL-ova u komentarima!

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.

Izdvojeni komentari Komentara: 10

 • Seven 3 mjeseca i 2 nedjelje
  Koliko se ulaze u zlatibor a koliko u kolasin..vecu trzisnu vrijednost puno ima zlatibor a kolasin bar 3 puta vece potencijale..i ko nam je kriv bez sami sebi.. lopovluk i neznanje nas nagrdise.
  • 4
  • 0
 • kapetanka 3 mjeseca i 2 nedjelje
  U so kolasin 6 odbornika demokrata, 5 odbornika df i snp, 5 bivsih snp, sada gb i sd. Milan Djukic, Veljo Jovanovic, Gospava Vujisic(svojevremeno govorila da aktivisti i clanovi dps spremaju atentat ns nju, shou program), Nikola Medenica i Slobodan Vlahovic, bivsi snp a sada sd. Eto vecine od 16, sjutra, ali malo sjutra. Narode snago narode stoko...
  • 3
  • 0
 • Matko1 3 mjeseca i 2 nedjelje
  je li ovo onaj Martinovic sto se bavi nelegalnom sjecom drveta
  • 2
  • 1