navigacija Naslovnica Premium

"ZAJEDNO MOŽEMO POSTIĆI ODLIČNE REZULTATE"

14.5.2015 13:54

Camaj: Ne opterećujmo se vještačkim podjelama koje promoviše vlast

Camaj je kazao i da je svih ovih godina aktuelni režim usavršio njihov način vladanja, dobijanja izbora, punjenje sopstvenih džepova...

Camaj: Ne opterećujmo se vještačkim podjelama koje promoviše vlast Camaj
Vijesti online
Foto: Demokratska Crna Gora Autor: Vijesti online

Pravno politički sistem instaliran posljednjih 26 godina od strane aktuelnog režima je teško bolestan, saopštio je Štjefan Camaj, član Koordinacionog odbora Demokratske Crne Gore.

"Kada je sistem bolestan neminovno je da je i društvo u opasnosti od zaraze, ako već nije zaraženo. Naime, svakodnevno smo svjedoci izvrtanja svih moralnih vrijednosti, sve što se nekada cijenilo kao vrlina danas je mana, sve što se nekada smatralo sramnim i amoralnim danas gledamo, doživljavamo i nažalost u velikoj većini aminujemo, skoro pa svi zajedno", istakao je Camaj.

On je dodao da je svih ovih godina aktuelni režim usavršio njihov način vladanja, dobijanja izbora, punjenje sopstvenih džepova, pustošenje svega vrijednog u ovoj državi, uskraćivanju osnovnih prava svojih građana, izigravanja demokratije i demokratskih principa, odlučivanja o životu i smrti, stvaranju kriminalnih organizacija po potrebi, uništavanje ekonomije...

"Vjerovatno će mnogima biti interesantno (a možda i neće), da je tekstopisac ovih redova po nacionalnosti Albanac, rođen, odrastao, studirao i diplomirao u Podgorici, naravno nezaposlen, kao dosta mladih svršenih visokoškolaca koji se nijesu priklonili nekoj od vladajućih partija. Ne tvrdim da članstvo u nekoj od ovih partija automatski donosi i radno mjesto, ali zašto bih krio da sam imao i takvih ponuda, valjda nisam ja jedini kome je tako nešto nuđeno! Isto tako ne tvrdim da su oni koji su se priklonili nekoj od partija na vlasti zarad dobijanja posla nešto lošiji od mene, odnosno ja nešto bolji od njih, jednostavno ja lično ne mogu biti dio nečega s čijim se postulatima djelovanja ne mogu nikako složiti i ne simbolizuju moj način života", rekao je Camaj.

On je kazao da ne želi da bude pogrešno shvaćen, kada je u pitanju nacionalnost i pripadnost istoj, i naglašava da sam ja veoma ponosan što je Albanac. 

"Ponosan sam uopšte sa svim našim specifičnostima, istorijom, kulturom, multikonfesionalnošću, a i doprinosom u svim sferama života u Crnoj Gori, kao što očekujem od svakog Crnogorca, Srbina, Bošnjaka, Muslimana, Hrvata ili Roma da bude ponosan na svoje porijeklo, odnosno pripadnost jer ćemo se tek tada međusobno poštovati i uvažavati. Svi zajedno, činimo veliki tim, tim koji kada se dobro ukomponuje, može postići, ubijeđen sam odlične rezultate. Ovo možemo postići jedino ne opterećujući se vještačkim podjelama koje promoviše aktuelna vlast, a s ciljem skretanja pažnje od vitalnih pitanja, a koje se tiču rješavanja krucijalnih problema našeg društva koji se najbolje ogledaju u pretvaranju našeg društva u klasično diktatorsko društvo, vođeno partijom i šefom partije", kazao je Camaj.

Ocijeni:

1 2 3 4 5

4 (6 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Nije dozvoljeno postavljanje eksternih URL-ova u komentarima!

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.

Izdvojeni komentari Komentara: 8

 • Stpetersburg 3 godine i 6 mjeseci
  Samo što se ja ne bih složio s ovim da su oni koji su se priklonili nekoj od vladajućih partija nešto lošiji od onih koji to nijesu učinili. Oni koji to nijesu učinili računaju na svoj kvalitet, dok se kod onih koji jesu sve njihove vrijednosti završavaju s upotrebnom vrijednošću članske karte.
  • 2
  • 0
 • Sloba1 3 godine i 6 mjeseci
  Svaka cast ja sam se najezio od ovog teksta,odusevio me momak.
  • 14
  • 1
 • Rastan 3 godine i 6 mjeseci
  Demokrata je covjek koji Vas nikada nece pitati koje ste vjeroispovijesti, nacionalnosti, politicke pripadnosti. Demokrata je covjek koji zeli dobro Crnoj Gori, svim njenim gradjanima I generacijama koje dolaze!
  • 13
  • 1