navigacija Naslovnica Premium

"GRAĐANIMA JE DOSTA PODJELA"

1.10.2017 16:24

Demokrate: Ustanite prije nego spomenete imena naših članova

Kako su kazali iz odbora Demokrata u Prijestonici, nakon svakog spominjanja prošlosti iz štaba DPS-a, građani Cetinja i Crne Gore svaki put izlaze samo siromašniji

Demokrate: Ustanite prije nego spomenete imena naših članova Odbor Demokrata Prijestonice
Vijesti online
Foto: Demokratska Crna Gora Autor: Vijesti online

Umjesto da ustanu prije nego spomenu imena ljudi koji su toliko toga dali u borbi za slobodu Crne Gore, iz Demokratske partije socijalista pokušavaju još jednom da prevare građane kako bi namakli koji glas više, kazali su iz odbora Demokrata u Prijestonici.

Iz cetinjskog odbora DPS-a su kazali da su članovi Predsjedništva Demokrata, Velizar Kaluđerović i Neven Gošović, 2006. godine "kidisali i na Cetinje i na Crnu Goru".

"Nijesu Cetinjani pali na mozak, ni doživjeli amneziju – znaju ljudi u Prijestonici ko je na današnji dan, prije 26 godina poveo „rat za mir“ i napad na Dubrovnik. Nijesu Cetinjani zaboravili ko je mrzio šah zbog šahovnice. Sjećaju se Cetinjani ko je vršio zlodjela u Bukovici. Sjećaju se ko je deportovao ljude samo zato što im se moglo i slao ih u smrt. A sjećaju se, jer su upravo Cetinjani bili jedni od rijetkih koji su digli glas protiv sveg toga. Ti koji su sve ovo činili, osim tasta gradonačelnika Bogdanovića koji je utekao u Srbiju, i dalje su najvažnije ličnosti u Demokratskoj partiji socijalista," kazali su iz Demokrata.

Kako dodaju, nakon svakog spominjanja prošlosti poput ovoga iz štaba DPS-a, građani Cetinja i Crne Gore svaki put izlaze samo siromašniji.

"I nakon svega što su učinili Cetinjankama i Cetinjanima, nađoše se klasični kameleoni, koji su promijenili sve moguće nacije i kapice, a podstaknuti strahom od izvjesnog gubitka vlasti i vrlo vjerovatno, za mnoge od njih, i slobode, vraćaju nas, po ko zna koji put, u 1918, 1941, 1992, 2006. godinu. A iz svakog datuma, građani su izlazili siromašniji i zaduženiji, a šefovi i članovi kriminalne hobotnice u okviru vladajuće partije i oko nje bogatiji za desetine i stotine miliona," ističu iz Demokrata.

Jasno je, smatraju, svim zdravomislećim ljudima zašto se to radi i sa kojim ciljem se stvaraju podjele.

"Lakše je opet praviti zamke podjela nego odgovoriti na pitanje: koliko se Cetinjana od čokolade iz prijestonice najelo? Ili koliko se turista i Cetinjana provozalo čuvenom žičarom? Ili udari li ijedno cetinjsko dijete loptu na novom stadionu? Na kraju, gospodo iz cetinjske grane organizovane kriminalne grupe, nećete nas uvući u vaša nadaleko čuvena prebrojavanja i „ćeranja“ po Cetinju i po Crnoj Gori. Vi ste partija ružne prošlosti, što će vam i Cetinjani potvrditi 26. novembra," poručili su iz odbora Demokrata u Prijestonici.

Ocijeni:

1 2 3 4 5

4 (8 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Nije dozvoljeno postavljanje eksternih URL-ova u komentarima!

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.

Izdvojeni komentari Komentara: 5

 • MEDITERAN 1 godinu i 1 mjesec
  Glasacu za dps , cim naprave prvu crnogorsku fabriku cokolade .
  • 6
  • 0
 • Svetlana 1 godinu i 1 mjesec
  Ako iko zaskuzuje nakaznu DPS vlast,onda je to Cetinje. Cetinjani ih glasaju taman kao da su na mozak pali. Da su retardirani kolektivno,pa bi do sad shvatili.
  • 3
  • 0
 • Inception 1 godinu i 1 mjesec
  Glasao bih za SDP ili Demokrate da sam sa Cetinja.
  • 1
  • 0