navigacija Naslovnica Premium

"CETINJE NA PONORU 2018."

14.8.2018 10:07

NVO Aktivna zona organizuje javnu diskusiju sa istoričarem Petrom Glendžom: "Gomilaju se problemi u crnogorskoj prijestonici..."

"Ovim putem pozivamo sve zainteresovane građane da se pridruže diskusiji i informišu se o tome što svi mi možemo da uradimo da naš grad učinimo boljim, kao i da čujemo mišljenja i stavove ovog mladog Cetinjanina, koji ne odustaje od svog grada"

NVO Aktivna zona organizuje javnu diskusiju sa istoričarem Petrom Glendžom: "Gomilaju se problemi u crnogorskoj prijestonici..." Ponor
Vijesti online
Foto: NVO Aktivna zona Autor: Vijesti online

NVO Aktivna zona organizuje u petak 24. avgusta javnu diskusiju "Cetinje na Ponoru 2018." sa istoričarem Petrom Glendžom, kako bi javnosti još jednom skrenuli pažnju na potrebu da se što hitnije započne sa rješavanjem velikog broja problema, zbog kojih sve veći broj građana napušta grad, saopšteno je iz te NVO. 

"Gomilaju  se problemi u crnogorskoj prijestonici, a za mnoge građani ni ne znaju. Simbolički smo uvezali događaj na Ponoru sa činjenicom da je Cetinje zaduženo više od 35 miliona eura, da i dalje nema riješeno pitanje vodosnabdijevanja i odvoda otpadnih voda, da nema strateškog dokumenta u oblasti razvoja turizma - kao glavne privredne grane, da su mnogi kapitalni projekti prekinuti ili nijesu ni započeti, građani napuštaju grad u sve većem broju, a nije ni  jasna perspektiva grada u budućnosti. Diskusiju organizujemo 24.08.2018. godine, na cetinjskom Ponoru, sa početkom u 19 časova, sa istoričarem i građanskim aktivistom, zabrinutim Cetinjaninom, Petrom Glendžom. Glendža je bio prvi gost Društvenog centra, mjesta namijenjenom informisanju, edukaciji,  afirmaciji građanskog aktivizma i odgovornosti  građana Cetinja, koji je 2014. godine osnovala naša organizacija", kazali su iz NVO Aktivna zona.

U saopštenj te NVO se dodaje da je Ponor lokacija koja se ne održava redovno, te da očekuju od DOO "Komunalno Cetinje" da ga uredi, ne samo zbog najavljene javne diskusije, nego i zbog bezbjednosti grada u slučaju većih kišnih padavina. 

"Ovim putem pozivamo sve zainteresovane građane da se pridruže diskusiji i informišu se o tome što svi mi možemo da uradimo da naš grad učinimo boljim, kao i da čujemo mišljenja i stavove ovog  mladog Cetinjanina, koji ne odustaje od svog grada", zaključuje se u saopštenju NVO Aktivna zona.

Ocijeni:

1 2 3 4 5

5 (4 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Nije dozvoljeno postavljanje eksternih URL-ova u komentarima!

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.

Izdvojeni komentari Komentara: 3

 • ebless 3 mjeseca
  Цетиње град изгубљениш душа...некад понос и дика Црне Горе.
  • 0
  • 0
 • Tesla1 3 mjeseca
  Nemate sto kritikovati ovoga glendzu nije on za kritiku koji bi jedini da nesto pokrene za ovaj grad ali izgleda nema skim . vas ne zabrinjava cinjenica da je grad opljackaan od strane bogdaanovica njegovih predhodnika i njihove elite za 35 miliona eura a nama iskljuciju struju za 200 eura duga . d . pa stvarno dje je onaaj batricevic sa onim obodovim mantilom jeli ga sramota daa setaa cetinjem kaao da se nista nije desilo pih prodata dusa.
  • 1
  • 0
 • DaraLazić 3 mjeseca
  Dokle više ovaj aktivista / član URE. Našli ga kao zamjenu za još jednog istoričara, BB-a?
  • 1
  • 0