navigacija Naslovnica Premium

"UGOVORI SLUŽE ZA PUNJENJE DŽEPOVA"

16.7.2018 15:44

Raković: Uređenje Njegoševe ulice predmet za SDT

"Vjerovali ili ne, i danas, u jeku turističke sezone, u toku je, sad već možemo reći – tradicionalna zamjena ploča u Njegoševoj"

Raković: Uređenje Njegoševe ulice predmet za SDT
Vijesti online
Foto: Demokratska Crna Gora Autor: Vijesti online

Prošlo je nešto više od pola godine od lokalnih izbora u Prijestonici, tako da nijesmo čekali previše da se suočimo sa novim manipulacijama onih koji 27 godina uništavaju naš grad, onih koji su Prijestonicu Crne Gore doveli na prosjački štap, onih koji su Prijestonicu doveli do preko 30 miliona eura duga, poručio je u saopštenju odbornik Demokrata u SO Cetinje, Balša Raković.

Kako kaže Raković, u toku preizborne kampanje lokalna uprava je kao jedan od glavnih rezultata navodila rekonstrukciju Njegoševe ulice i Trga "ili bolje reći rekonstrukcije jer njihov broj vjerovatno nije zapamtio nijedan građanin Cetinja".

"Vjerovali ili ne, i danas, u jeku turističke sezone, u toku je, sad već možemo reći – tradicionalna zamjena ploča u Njegoševoj", kaže odbornik Demokrata.

On je kazao i da brojna upozorenja da kamene ploče postavljane u Njegoševoj ulici ne podnose izuzetno niske temprature u zimskom periodu i da nijesu odgovarajućeg kvalita "za njih nijesu bila od važnosti".

"Međutim, ova situacija ne treba da čudi, jer jedna od glavnih ulica u Prijestonici metaforički oslikava cjelokupno stanje u gradu i državi. Ne može, a da se ne postavi pitanje kakav utisak sve ovo ostavlja na turiste koji posjete naš grad? Da možda i njih, kao ministra Simovića, Cetinje danas ne podsjeća na najveće gradilište u Evropi? Da ne fotografišu cetinjski korzo koji izgleda kao minsko polje?", rekao je Raković.

Sve prisutnija sumnja građana da ugovori sa izvođačima radova i dilovi pri sklapanju prvobitnog ugovora lokalnim funkcionerima služe samo kao mehanizam za punjenje sopstvenih džepova je potpuno razumljiva, kako tvrdi on, ako znamo da je sama rekonstrukcija koštala pravo bogatstvo, a svake godine od njenog završetka imamo nove radove i dodaje da  "nema dileme da je ovaj posao DPS lokalne uprave Prijestonice predmet za Specijalno državno tužilaštvo".

"Ovo je samo još jedan dokaz kakav odnos ima lokalna uprava prema našem gradu i građanima. Međutim, ono što je ostalo i što nikada neće moći uzeti Cetinju je duša ovog grada i čuveni cetinjski humor, tako da ni ovo katastrofalno stanje Njegoševe ulice nije moglo izbjeći da postane predmet šale. Na pitanje novinarke šta misli o tome što se Njegoševa ulica radi svako pola godine, naš sugrađanin je odgovorio da to ne treba uopšte da čudi jer mi zapravo posjedujemo zimski i ljetnji set ploča, tako da je ta polugodišnja zamjena sasvim opravdana", zaključuje se u saopštenju odbornika Demokrata Cetinje, balše Rakovića.

Ocijeni:

1 2 3 4 5

5 (2 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Nije dozvoljeno postavljanje eksternih URL-ova u komentarima!

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.

Izdvojeni komentari Komentara: 1

  • doko 4 mjeseca
    Kao i sve sto rade da se domognu glasova,fuseraj i provizija kod njih uvjek idu zajedno
    • 4
    • 0