Alkarasu i Sineru trebao treći set - pravac u četvrtfinale Madrida

Španac pobijedio Njemca Jan-Lenarda Štrufa, Italijan bolji od Rusa Karena Hačanova

4377 pregleda 0 komentar(a)
Alkaras voli da igra u Madridu, Foto: Reuters

Janu Sineru i Karlosu Alkarasu, drugom i trećem teniseru svijeta, trebao je treći, odlučujući set da bi se plasirali u četvrtfinale mastersa u Madridu.

Nije im, ipak, zadrhtala ruka, kada je bilo najvažnije.

Siner je do najboljih osam u glavnom gradu Španije morao da ide "zaobilaznicom", preokretom, pošto je izgubio prvi set od Rusa Karena Hačanova (7:5).

U naredna dva, međutim, nije bilo dileme, oba je dobio 6:3 i prošao dalje.

Alkaras je dobio prvi set, ali mu je bilo još treže protiv Njemca Jana-Lenarda Štrufa, koji je prošle sedmice osvojio turnir u Minhenu.

Španac je dobio prvi set (6:3), imao brejk prednosti u drugom, ali je posustao i izgubio taj dio igre u taj-brejku.

Ni u trećem setu mu rani brejk nije olakšao stvari, na 5:4 je, na svom servisu, propustio čak četiri meč lopte, tri vezane, i opet je morao da se čupa u taj brejku.

Na kraju - 6:3, 6:7 (5), 7:6 (4) za plasman u četvrtfinale i nastavak puta ka odbrani trona na turniru koji je osvojio 2022. i 2023. godine.

Alkaras je dobi 14. vezani meč u Madridu i izjednačio rekord Rafaela Nadala. Sjutra će imati šansu da ga obori.

Siner i Alkaras su u odvojenim djelovima kostura, ne mogu da se sastanu prije finala.

Alkaras će u četvrtfinalu igrati protiv Rusa Andreja Rubljova, Siner čeka pobjednika iz duela Kasper Rud - Feliks Ože-Alijasim.