Šampion predao krunu, Rubljov eliminisao Alkarasa

Karlos Alkaras završio učešće na Mastersu u Madridu, Andrej Rubljov slavio 2:1 (4:6, 6:3, 6:2)

14052 pregleda 101 reakcija 6 komentar(a)
Andrej Rubljov, Foto: Reuters

Nakon dvije godine, završena je vladavina Karlosa Alkarasa u Madridu - španski teniser je danas u četvrtfinalu ovog Mastersa izgubio od Andreja Rubljova 2:1 (4:6, 6:3, 6:2).

Ruski teniser je danas prvi put nakon 2022. godine savladao nekog od trojice najboljih tenisera svijeta.

Rubljov je do trijumfa došao nakon preokreta. Alkaras je u petom gemu prvog seta napravio brejk i poveo 3:2, da bi u desetom gemu iskoristio treću set loptu i poveo 1:0.

I u drugom setu je viđen jedan brejk, a do njega je došao ruski teniser. Rubljov je na startu tog dijela igre poveo 2:0, a u trećem gemu spasao brejk loptu i stigao do 3:0.

Bilo je šansi za brejk na obje strane u drugom setu, ali je Rubljov uspio da sačuva prednost, realizuje drugu set loptu i izjednači.

Ruski teniser je i na startu trećeg seta napravio brejk i poveo 2:0, potom u petom gemu još jednom oduzeo servis rivalu, što je bilo dovoljno za plasman u polufinale.

Rubljov će u polufinalu igrati protiv Tejlora Frica ili Franciska Serundola.