Preokret Rubljova za drugu masters titulu u karijeri

Rus u finalu turnira u Madridu savladao Feliksa Ože-Alijasima

12336 pregleda 2 komentar(a)

Andrej Rubljov je u Madridu stigao do drugog trofeja na masters turnirima u karijeri.

Rus je u finalu u španskoj prijestonici bio bolji od Feliksa Ože-Alijasima - slavio je poslije preokreta, 4:6, 7:5, 7:5.

Rubljov je prvi pehar iz serije 1.000 osvojio prošle godine u Monte Karlu, a danas je stigao do 16. pehara, drugog u 2024.

Kanađanin je u prvom setu imao dva brejka prednosti (4:1), Rubljov je smanjio na 4:2 tako što je oduzeo servis protivniku, ali je bilo kasno da se vrati u igri.

Imao je minus, ali je bio spreman na veliku borbu, pa su naredna dva seta imala dosta sličnosti.

Rubljov je u drugom propuštao brejk šanse prije nego je u 12. gemu konačno došao na svoje i izjednačio na 1:1, a potom je u odlučujućem setu natjerao rivala da ode u poraz tako što je odservirao dvostruku servis grešku.