Bavarci slavili 3:0 protiv tima sa kojim su dijelili prvo mjesto na tabeli

Bajern, Foto: Reuters
21.12.2016. 21:19h

Bajern vlada Njemačkom!

Bavarski gigant je u direktnom duelu čelnih ekipa u pretposljednjem kolu jesenjeg dijela nadigrao Red Bul Lajpcig, i obezbijedio prvo mjesto pred zimsku pauzu.

Bajern ima tri boda više, a neuporedivo bolju gol razliku od Red Bula (29:16).

Aktuelni šampion je na krilima Tijaga Alkantare, koji je pogodio u 17, a asistirao Ćabiju Alonsu u 25. minutu, stekao ogromnu prednost u derbiju, koji je riješen pet minuta kasnije, kada je kreator igre Red Bula, Šveđanin Emil Forsberg neopreznim startom zaslužio direktni crveni karton.

Do poluvremena je Robert Levandovski pogodio sa penala za konačan rezultat, pošto u nastavku nije bilo pogodaka.

Бавария - РБ Лейпциг 3:0. Обзор матча. Германия. Бундеслига 2016/17. 16 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

A Red Bul Lajpcig, novajlija u najjačoj ligi, je tako doživio i drugi, ali neuporedivo bolniji poraz od prethodnog gostovanja u Bavarskoj, ali neuporedivo manjem Ingolštatu.

Hofenhajm je ostao jedina neporažena ekipa u Njemačkoj, ali mu je tradicionalno neugodni Verder „otkinuo” dva boda u finišu.

Izabranici najmlađeg bundesligaškog trenera Julijana Nagelsmana su upisali čak deseti remi.

Herta je opravdala ulogu favorita protiv Darmštata, koji je u nedjelju pružio jak otpor Bajernu.

A Ingolštat je nakon dvije vezane pobjede, i to protiv Lajpciga i Bajera, na zemlju spustio Frajburg.

Keln - Bajer 1:1 (Modest 21 - Vendel 44)

Bajern - Red Bul Lajpcig 3:0 (Alkantara 17, Ćabi Alonso 25, Levandovski (penal) 45)

Herta - Darmštat 2:0 (Platenhart 53, Salomon Kalu 66)

Hofenhajm - Verder 1:1 (Vagner 26 - Gnabri 87)

Ingolštat - Frajburg 1:2 (Zutner 53 - Niderlehner (penal) 34, 41)

Utorak: Borusija M. - Volfsburg 1:2, Borsusija D. - Augsburg 1:1, Ajntraht - Majnc 3:0, Hamburger - Šalke 2:1.