Ni Bajer nema lijek za senzaciju: Lajpcig lider Bundes lige!

2 komentar(a)
Lajpcig, Foto: Reuters
18.11.2016. 21:37h

Čudesni Lajpcig je ove sezone nesalomljiv.

Tim sa prostora nekadašnje DR Njemačke privremeni je lider Bundes lige nakon trijumfa nad Bajerom u Leverkuzenu 3:2, u prvom meču 11. kola.

Prošlosezonski učesnik Cvajte je bio pred prvim porazom u debitantskom nastupu u elitnom rangu.

Na poluvremenu „farmaceuti“ su vodili 2:1, tri puta zatresavši mrežu - uz pogotke Kampla u 1. i Brandta u 45. minutu, Baumgartlinger je postigao autogol u 4. minutu.

Kada je u 54. minutu dosuđen penal za Bajer izgledalo je da je sve gotovo.

Ipak, bio je to početak preokreta – golman Lajpciga Gulaši je odbranio šut sa bijele tačke Čalhanoglua, i pokrenuo saigrače, koji su viđeni poraz pretvorili u trijumf.

LEV 2:1 LEI penatly от Wejgelo на Rutube.

Forsberg je u 67. minutu donio poravnanje, da bi 14 minuta kasnije Orban spakovao tri boda za Lajpcig...

LEV 2:3 LEI от Wejgelo на Rutube.

Tabela nakon uvodnog duela 11. runde djeluje nestvarno – Lajpcig 27, Bajern 24, Hofenhajm 20.

Bavarci će se vratiti na prvo mjesto ako u sjutrašnjem „klasikeru“ savladaju Borusiju u Dortmundu.