Mornar vodio i 16 razlike, ali je na kraju izgubio od Cedevite

Barani su, tako, i u petom međusobnom duelu sa Cedevitom poraženi, a upisali su i osmi poraz ove sezone

1575 pregleda6 komentar(a)
Antabija Voler
15.12.2018. 19:16h

Iako je u finišu treće četvrtine vodio 16 razlike (81:65), na osam minuta do kraja 90:81, Mornar je, ipak, izgubio kod kuće od Cedevite 103:102, utakmicu 11. kola ABA lige.

Barani su, tako, i u petom međusobnom duelu sa Cedevitom poraženi, a upisali su i osmi poraz ove sezone, u kojoj već dva mjeseca ne znaju za pobjedu kod kuće.

Cedevita je, sa druge strane, uknjižila sedmi trijumf u ligi.

U finišu uzbudljivog meča u Baru, u kojem su odbrane bile u drugom planu, Zagrepčani su serijom 10:0 preokrenuli i poveli 91:90. Posljednjjih četiri i po minuta su bili uzbudljivi i neizvjesni, jer su se ekipe smjenjivale u vođstvu, ne većem od tri poena (94:91 za Mornar).

Mornar je trojkom Antabije Volera poveo 99:97, 42 sekunde prije kraja, ali je šest sekundi nakon toga istom mjerom uzvratio Džejkob Pulen za 100:99 za goste.

Na drugoj strani, Nemanja Vranješ nije pogodio za tri poena, a 16 sekundi prije kraja je na liniju bacanja išao Pulen, koji je pogodio jedno bacanje za 101:99.

Nakon tajm-auta, Barani nijesu dobro organizovali napad, na kraju je Sane iz nepovoljne situacije šutirao trojku i promašio, a tačku na meč je sa linije bacanja stavio Džastin Kobs za 103:99, na 2,8 sekundi prje kraja.

Uzaludna je na kraju bila trojka Volera...

Mornar u sljedećem kolu dočekuje Olimpiju.

Mornar - Cedevita 102:103 (27:25, 26:19, 33:34, 16:25)

Bar - Dvorana: „Topolica“. Gledalaca: 1.200. Sudije: Obrknežević (Srbija), Špendl (Slovenija), Terlević (Hrvatska).

Mornar: Mićović 22 (3-3), Mijović, Drenovac 7 (1-0, Pavić 1 (2-1), Vujošević 2, Pavićević, Voler 28 (3-2), Sane 9 (4-2), Vranješ 16 (6-6), Rebić 13 (6-6), Luković 4 (2-2).

Cedevita: Pulen 30 (11-10), Kobs 14 (5-4), Krušlin 8 (2-2), Katić 5 (1-1), Bajo, Žganec, Stipanović 18 (9-6), Bošnjak 8, Kuk 17 (8-6), Mustapić 3.