Podvig albanskog Partizanija, Olimpija stala na korak od čuda u Slovačkoj

3 komentar(a)
Dinamo Zagreb, Foto: Beta-AP
20.07.2016. 21:27h

Zagrebački Dinamo Zlatka Kranjčara plasirao se u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona i obezbijedio dvomeč sa imenjakom iz Tbilisija nakon još jedne pobjede nad Vardarom - poslije 2:1 u Skoplju, "modri" su slavili 3:2 na Maksimiru.

Nije, međutim, bilo baš tako lako za izabranike bivšeg crnogorskog selektora, pošto je Vardar dva puta vodio, a kada su Makedonci u 63. minutu drugim golom Velkoskog na asistenciju Damira Koješavića poveli sa 2:1, imali su u džepu produžetke.

Priželjivano vođstvo držali su međutim samo sedam minuta, pošto je nova akvizicija Juventusa, Marko Pjaca, koji je igrao oproštajni meč za Dinamo, drugim golom iz penala u 70. minutu izjednačio na 2:2.

Potpuni preokret Dinamu donio je Argentinac Mačado u 78. minutu, a Pjaca je asistirao.

Veliko iznenađenje napravio je albanski predstavnik Partizani, koji je zaigrao u kvalifikacijama za LŠ umjesto Skenderbega, koji je izbačen zbog namještanja. Fudbaleri Partizanija bili su autsajderi protiv Ferencvaroša u Mađarskoj nakon 1:1 na svom stadionu, ali su u gostima ostvarili isti rezultat, a potom se penalima plasirali u 3. kolo.

Olimpija je stala je na korak od čuda u Slovačkoj. Slovenci su prošle sedmice u Ljubljani nakon samo pola sata igre gubili 4:0 od Trenčina, uspjeli su do kraja meča da ublaže poraz na 4:3, da bi u revanšu nakon 0:2 preokrenuli na 3:2, pa su eliminisani samo zbog manje postignutih golova u gostima.

Škotski Seltik se iskupio za blamažu sa Gibraltara i pobjedom na svom terenu nad Linkoln Red Impsom od 3:0 plasirao se u naredno kolo.