„Ajkule” savladala Hrvatsku

U meču ravnopravnih rivala odlučila je serija 4:1 tima Vladimira Gojkovića od sredine prve do početka treće četvrtine, u kojoj je Aleksandar Ivović dao dva od svoja četiri gola za 4:2

2 komentar(a)
Aleksandar Ivović, Foto: Wpolo.me
24.06.2016. 20:45h

Veče nakon što je izbjegla poraz od Španije golom Aleksandra Ivovića pet sekundi prije kraja, Crna Gora je stigla do prve pobjede na Trofeju Jadrana zahvaljujući kiksu rivala u samom finišu - pri rezultatu 9:8 za „ajkule”, Hrvatska je dobila igrača više, Petar Muslim je pokušao odmah da šutne, ali mu je lopta ispala i odbrojavanje navijača na Škveru je moglo da počne.

U meču ravnopravnih rivala odlučila je serija 4:1 tima Vladimira Gojkovića od sredine prve do početka treće četvrtine, u kojoj je Ivović dao dva od svoja četiri gola za 4:2.

Do kraja su se stalno smjenjivali golovi rivala, niko nije mogao da postigne dva zaredom.

Crna Gora se dugo i savršeno branila sa igračem manje, a iskoristila je i sva tri peterca, što joj je donijelo pobjedu.

Gojkovićev tim će Trofej Jadrana završiti sjutrašnjim duelom (21) čas sa Mađarskom, koja je danas dobila Španiju istovjetnim rezultatom kao dan ranije Hrvatsku.

Prije početka večerašnjeg meča, od „ajkula” se i zvanično oprostio dugogodišnji kapiten Nikola Janović.

Crna Gora - Hrvatska 9:8 (1:1, 2:1, 3:2, 3:4)

Herceg Novi - Bazen Jadran Škver. Sudije: Vogel (Mađarska), Teićido (Španija). Igrač više: Crna Gora 7 (4), Hrvatska 11 (3). Peterci: Crna Gora 3 (3), Hrvatska 1 (1).

Crna Gora: Radić (sedam odbrana), Dr. Brguljan, Pasković 2 (1), Petrović, Popadić, A. Radović, Đ. Radović, Čučković, Ivović 4 (2), Mišić 1, Klikovac 1, Drašković, Lazović (tri odbrane), Đurđić, Pješivac 1.

Hrvatska: Pavić (tri odbrane), Burić, Petković, Krapić 1, Joković 1, Bukić 2, Muslim 2 (1), Milaković, Sukno 1, Pavlović, Šetka 1, Buljubašić, Bijač (pet odbrana).