Borusija Dortmund jesenji prvak, Bajern mrzne na minus šest

Jesenji prvak Borusija Dortmund braniće na proljeće šest bodova prednosti nad Bajernom

468 pregleda0 komentar(a)
Riberi slavi pobjedu sa Kovaćem, protiv bivšeg kluba hrvatskog trenera, Foto: KAI PFAFFENBACH
22.12.2018. 17:27h

Borusija Dortmund je jesenji prvak, ali je Bajern pobjedom u derbiju u Frankfurtu prišao na šest bodova zaostatka. Izabranici Nika Kovača su odigrali sjajnu utakmicu protiv njegovog bivšeg kluba, koji je bio opasan samo u prvih 10 minuta.

Da Košta a potom Luka Jović nisu pogodili iz sjajnih šansi, a onda je bavarski gigant podigao nivo igre. Sjajnom akcijom po desnoj strani Bajern je do vođstva došao golom Riberija na asistenciju Levandovskog u 35. minutu.

Riberi je u 79. minutu započeo akciju i sjajno je završio nakon duplog pasa sa Kimihom, da bi Rafinja lobom za televizijske špice postavio konačnih 3:0 u 89. minutu.

Danas u popodnevnom terminu Bajer je slavio veliku pobjedu protiv Herte, a i Šalke je napokon proradio na strani.

U derbiju začelja Fortuna je slavila u Hanoveru golom Finka u drugom minutu nadoknade.

Gosti, koji su u prošlom kolu nanijeli jedini poraz lideru Dortmundu, više su željeli pobjedu i nakon pet propuštenih šansi do velika tri boda došli su u sudijskoj nadoknadi. Fortuna je sada na sedam bodova iznad zone ispadanja, a četiri iznad zone baraža, gdje je Štutgart koji je kući izgubio od Šlalkea.