Borusija Menhengladbah je izborila remi u Augsburgu, prvi nakon zimske pauze

1 komentar(a)
Borusija Dortmund, Foto: Beta/AP
28.02.2016. 20:33h

Hofenhajm je bio na pragu senzacije, nadomak tri boda koja bi ga skoro iščupala iz opasne zone, ali je Borusija Dortmund u finišu odigrala fenomenalno i slavila sa 3:1.

Gosti su na "Vestfalenu" vodila golom Sebastijana Rudija od 25. minuta, ali je isti igrač isključen u 58.

"Milioneri" su opsjedali gol Olivera Baumana, čija se mreža tresla tri puta u završnici.

Izjednačio je Henrih Mhitarjan u 80. minutu, a u 85. je preokrenuo Adrijan Ramos nakon asistencije Lukaša Piščeka.

Nesrećne goste je dokrajčio Pjer-Emerik Obamejang 22. golom u isto toliko mečeva u Bundesligi ove sezone.

Bajer Leverkuzen je donedavno bio u zoni Lige šampiona, a večeras bi mogao i da sklizne sa pozicije koja vodi u Ligu Evrope.

"Farmaceuti" su doživjeli drugi vezani poraz, ovog puta na gostovanju Majncu (1:3).

Blistao je Junes Mali, koji je dva puta zatresao mrežu Bernda Lenoa, čime je omogućio svom timu da dođe do 5. mjesta, tik ispred Bajera.

Borusija Menhengladbah je izborila remi u Augsburgu, prvi nakon zimske pauze. Bodom mogu biti zadopvoljne obje ekipe i realni je učinak viđenog u prvom meču dana u Bundesligi.

Borusija Menhengladbah je povela u 33. minutu, desetim golom Brazilca Rafaela.

Domaćin je nakon sjajne igre sa Liverpulom u Ligi Evrope, pokazao da žestok otpor "redsima" nije bio slučajnost, pa je Augsburg u nastavku prekorenuo golovima Finbogasona i Kajubija. Remi je u 55. minutu potpisao Džonson.

Menghengladbah je remijem došao na tri boda zaostatka nad trećeplasiranom Hertom, dok je Augsburg sakupio 25 bodova i ima četiri više od Verdera, koji je na mjestu koje razigrava za popunu lige sa trećeplasiranim timom u Cvajti.

U duelu Ajntrahta i Šalkea nije bilo golova.