5 komentar(a)
Džamar Vilson, Foto: Aba-liga.com
13.02.2016. 18:01h

Partizan je pobijedio i peti put u posljednjih šest mečeva od kada je stigao trener Aleksandar Džikić i dva kola prije kraja matematički osigurao opstanak.

"Crno-bijeli" su deklasirali tajfun u Sloveniji (83:65), što im je 11. trijumf u ABA ligi ove sezone.

Tajfun je, s druge strane, praktično prežaljen, jer ima svega sedam pobjeda na posljednjem mjestu, ali i utakmicu više od Sutjeske, Krke, Metalca..., koji imaju osam odnosno devet pobjeda.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena Partizan je ključnu razliku napravio u trećoj četvrtini, kada je na krilima Eda Murića (22 poena, trojke 7-6) i Džamara Vilsona (12 koševa i pet asistencija) došao do plus 15. U posljednjoj dionici je bilo i 20 razlike za beogradski tim...

Pored Murića i Vilsona, dvocifren učinak je imao i Kevin Džons (12), a dodao je i šest skokova.