Hansen srušio Španiju, Njemci ostali u igri za polufinale

Činilo se da će tim Islanđanina Dagura Sigurđsona lako privesti meč kraju, jer je vodio 25:20 u 45. minutu, ali su Rusi promašili šut za remi

61 pregleda1 komentar(a)
24.01.2016. 21:36h

Serijom 7:0, u kojoj je napadima savršeno orkestrirao Mikel Hansen, Danska je savladala Španiju sa 27:23 i donekle joj se osvetila za poraze na dva posljednja šampionata svijeta - u finalu 2013. sa čak 35:19 i lani u četvrtfinalu (25:24).

Najbolji igrač Danske je meč završio sa svega tri gola, ali je njegovih devet asistencija riješilo sve dileme i omogućilo njegovom timu da sa 16:18 preokrene na 23:18.

U pobjedničkom timu su najefikasniji bili Mihael Damgord sa šest i Jesper Nedesbo sa pet golova, dok su Špance u napadu predvodili Raul Entrerios i Valero Rivera Folć sa po četiri.

Glavne zvijezde večeri, uz Hansena, bili su golmani - Arpad Šterbik je zaustavio čak 21, a Niklas Landin 17 šuteva.

Njemačka i dalje ima nadu da može do polufinala 12. Evropskog prvenstva, pošto je u veoma uzbudljivom meču savladala Rusiju sa 30:29.

Činilo se da će tim Islanđanina Dagura Sigurđsona lako privesti meč kraju, jer je vodio 25:20 u 45. minutu.

"Baćuške" se nisu predavale i umalo su stigle do boda na istovjetan način kao što su ga izgubile protiv Švedske - sa dva gola u posljednjem minutu.

Pavel Atman je 55 sekundi prije kraja smanjio na 30:29, potom je loptu izgubio Fabijan Vide, da bi do tada najbolji igrač meča Sergej Žitnjikov promašio šut sa devet metara za remi.

Kristijan Disinger na jednoj i Timur Dibirov na drugoj strani su bili najefikasniji sa istim procentom šuta (sedam golova iz 10 pokušaja).

Njemci u srijedu igraju sa Danskom, a biće im neophodna pobjeda da se domognu jednog od prva dva mjesta u grupi D.

Pitanje je samo da li će im biti dovoljna minimalna ili sa bar tri gola razlike, ako se zatvori krug sa Španijom, od koje je Njemačka izgubila 32:29.