Remi Mađara i Grčke, Italija lako sa Njemcima, dva gola Crepulje

60 pregleda0 komentar(a)
Mađarska - Grčka, Foto: Twitter.com
11.01.2016. 21:15h

Derbi drugog dana Evropskog prvenstva je opravdao očekivanja - Mađarska i Grčka su odigrale bez pobjednika na startu grupe D (8:8).

Mađari su poveli sa 2:0, potom je viđena rezultatska klackalica, a izgledalo je da će tim Tibora Benedeka ostvariti trijumf kada je golom centra Balaša Haraija na startu posljednje četvrtine poveo sa 8:6.

Heleni su, ipak, ozbiljna reprezentacija (preko Svjetskog prvenstva u Kazanju su izborili plasman na Olimpijske igre), pa su do kraja postigli dva gola i sačuvali mrežu za prvi bod na EP - remi su potpisali Angelos Vlahopulos i Konstadinos Genidunias. U istoj grupi Rusija je sa 17:8 slavila u duelu sa Turskom.

A u grupi C je furiozan start imala Italija - deklasirala je Njemačku sa 16:5, a trostruki strijelci su bili Mišel Bodega i Mateo Ajkardi.

Rumunija je tek sredinom treće četvrtine slomila otpor Gruzije i na kraju slavila ubjedljivo (12:6).

Član Gruzije je, kao i na EP u Budimpešti, Kotoranin Damir Crepulja, strijelac dva gola u ovom susretu.