Pobjeda Kristofersena u Madoni di Kampiljo, Hiršera zamalo pogodio dron

2 komentar(a)
Henrik Kristofersen, Foto: Beta/AP
22.12.2015. 22:19h

Norvežanin Henrik Kristofersen pobijedio je večeras na noćnom slalomu za Svjetski kup u italijanskoj Madoni di Kampiljo sa ubjedljivih 1,25 sekundi prednosti ispred drugoplasiranog Marsela Hiršera iz Austrije.

Trku je obilježio incident, koji je mogao da završi kobno po Hiršera. Dron koji je nosio kameru jedne televizijske ekipe srušio se neposredno iza leđa Austrijanca tokom njegove druge vožnje.

Hiršer nikakvim gestom nije pokazao da li ga je pogodilo neko parče letilice.

Današnja pobjeda šesta je koju je bronzani olimpijac Kristoferson ostvario u Svjetskom kupu. On je ujedno i prvi skijaš koji je pobijedio na dva prva slaloma sezone u posljednjih šest godina, kada je to uspjelo Austrijancu Rajnfridu Herbstu.

Treće mjesto večeras je osvojio Marko Švarc iz Austrije sa zaostatkom od 1,59 sekundi za pobjednikom.

Poslije trke u Madoni di Kampiljo, Hiršer je preuzeo ukupno vođstvo u Svjetskom kupu od Aksela Lunda Svindala.