Loša Crna Gora poražena od Turske

77 pregleda17 komentar(a)
Košarkašice Crne Gore, Foto: FIBA Europe
17.06.2015. 15:21h

Katastrofalno izdanje Crne Gore na startu druge faze Evropskom prvenstva i ubjedljiv poraz od selekcije Turske.

Ništa jednostavno nije funkcionisalo u redovima naše selekcije, a rival takav poklon nije propustio da iskoristi i upisao je dva važna boda.

Poraz se mogao naslutiti već nakon tri minuta igre, kada je na semafoiru stajalo 7:0, a kako se bližio kraj prve prednost Turske je rasla do plus 13 (20:7), na isteku devetog minuta.

Ništa se nije prominijenilo ni na startu drugog kavratal - naš rivale je diktirao ritam i u 15. minutu imao je prednost od 26:10.

Veliki minus je malo probudio Crnu Goru, koja je napravil seriju 9:0 i prišla na 26:19, a nakon prvog poluvremena semafor je pokazivao 28:21.

To je davalo nadu da „crvene” mogu do preokreta.

Nakon prvih 20 minuta, Crna Gora je za dva poena šutirala 19.6 (32 odsto), a iza linije 6,75 metara svega 25 odsto (8-2).

Dobro je naš selekcija otvorila drugi dio meča i smanjila je minus na 30:26 (23. minut) i tada dolazi do potpumog raspada u igri.

Do kraja treće četvrtine Turska je napravila seriju 20:2 i stigla do nedostižnih 50:28.

Prednost izabranica Ekrema Memnuna išla je do plus 28 (56:28, 33. minut), nakon čega su smanjile ritam, a Crna Gora je uspjela da uvlaži poraz.

Više od neuspjeha, stručnom štabu glavobolju zadaje povreda Jelena Dubljević, zbog koje je igrala samo 13 minuta.

O kakvoj se povredi radi, tek treba da se utvrdi.

Nijedna igračica u našem sastavu nije imala dvocifren učinak, što možda najbolje govori o tome koliko su bile inferiorne u duelu protiv trećeplasirane selekcije sa prethodnog Eurobasketa u Francuskoj.

U pobjedničkoj selekciji, tri igračice su se istakle - Nevrije Jilmaz (18 poena, pet skokova) Lara Sanders (15, šest uhvaćenih lopti) i Isil Alben (11, i po sedam skokova i asistencija).

U četvrtak je slobodan dan u našoj grupi, a Crnu Goru u petak od 15.30 sati čeka meč sa Bjelorusijom.

Turska - Crna Gora 61:41 (20:8, 8:13, 22:7, 11:13)

Debrecin - Dvorana: „Foniks arena”. Gledalaca: 100. Sudije: Panter (Njemačka), Gurion (Izrael), Ovinov (Rusija).

Turska: Demirok, Canitez 3 (2-1), Koksal, Vardarli Demirmen 4, Čakir 4 (1-0), Caglar 2, Alben 11 (3-2), Jilmaz 18 (2-2), Sanders 15 (2-1), Kora, Ivegin 4, Senjurek.

Crna Gora: Raković 4, Škerović 5, Jovanović 5, Popović, Vučetić 4, Aleksić 7, Dubljević 4, Bjelica, Perovanović 5 (4-3), Pašić 3 (1-1), Vujović, Robinson 4.