Blijeda Italija nemoćna i sa Manćinijem

Italija je prethodno u kontrolnim mečevima poražena od Francuske (3:1) i remizirala sa Holandijom (1:1), a u Ligi nacije osvojila bod protiv Poljske kod kuće (1:1) i izgubila od Portugala (1:0)

3 komentar(a)
italija, Foto: Reuters
10.10.2018. 20:54h

Roberto Manćini je došao da pokrene Italiju, ali je početak njegovog puta prilično traljav.

Ni peti put zaredom "azuri" nisu pobijedili pod vođstvom novog selektora, koji je slavio samo na debiju protiv Saudijske Arabije.

Italija je u prijateljskom meču večeras igrala neriješeno sa Ukrajinom 1:1 na svom terenu.

Prethodno je u kontrolnim mečevima poražena od Francuske (3:1) i remizirala sa Holandijom (1:1), a u Ligi nacije osvojila bod protiv Poljske kod kuće (1:1) i izgubila od Portugala (1:0).

Italijani su poveli golom Federika Bernadeskija u 55. minutu, nakon što je lopta zakačila jednog gostujućeg igrača, a Pjatov slabo reagovao.

Remi selekciji Andreja Ševčenka donio je Ruslan Malinovski sedam minuta kasnije.

Na osmom meču zaredom Italija je primila gol, što se nije dogodilo od 1959. godine.