Martovsko ludilo Nikole Mirotića, Čikago u plej-ofu

Mirotić ubacio 28 poena, od čega tačno pola u posljednjoj četvrtini, za pobjedu nad Šarlotom kojom je Čikago osigurao mjesto u plej-ofu

10 komentar(a)
Nikola Mirotić, Foto: Beta-AP
24.03.2015. 08:03h

Nova sjajna partija Nikole Mirotića donijela je Čikagu pobjedu nad Šarlotom i osigurala mu mjesto u plej-ofu, deset utakmica prije kraja regularnog dijela sezone.

Mirotić je nastavio svoje "martovsko ludilo" - postigao je 28 poena, od čega 14 u posljednjoj četvrtini za konačan trijumf od 96:86.

Imao je i osam skokova i dvije asistencije za ukupno 31 minut proveden na parketu "Junajted centra". Zablistao je u samom finišu, kada je u posljednja tri minuta igre pogodio trojku, izveo spektakularno zakucavanje, a onda polaganjem uz faul definitivno slomio "stršljenove".

"Taj momak se sjajno provodi ovog mjeseca, da vam pravo kažem. I mislim da će samo nastaviti da raste. Gledam ga svaki dan, gledam ga kako radi u teretani, kakav doprinos daje na parketu...", kazao je za Mirotića saigrač Džim Batler, koji se vratio na teren nakon povrede.

U mjesecu martu, Nikola Mirotić prosječno postiže 21 poen po meču.

"Njegov učinak je pomogao Bulsima da ostanu na pravom kursu, uprkos seriji povreda", piše na sajtu NBA lige, dok su ga komentatori poredili sa Dirkom Novickim.

Rame uz rame Mirotiću je bio Pau Gasol, koji je ubacio 27 poena i uhvatio 12 lopti.

Košarkaši Golden Stejta sve bliže su osiguranju prvog mjesta u plej-ofu nakon ubjedljive pobjede protiv Vašingtona 107:76. Kari i društvo dozvolili su gostima da u drugom poluvremenu utakmice postignu samo 27 poena.

Golden Stejt ima najbolji skor u ligi sa 57 pobjeda i 13 poraza, što je velika prednost u odnosu na 50 pobjeda Memfisa na Zapadu, odnosno 53 pobjede Atlante na Istoku.

Domaći teren mnogo znači "ratnicima", koji ove sezone imaju kod kuće 34 pobjede i samo dva poraza. Golden Stejt je ujedno postao i prvi tim u istoriji lige koji je tokom sezone dobio obje serije od šest utakmica kod kuće.

Hjuston je u gostima pobijedio Indijanu sa 110:100 predvođen Džejmsom Hardenom, koji je postigao 44 poena. Ovo je popularnom "bradi" bila osma utakmica u sezoni sa više od 40 poena, i po tome je rekorder.

"To je samo pitanje snalaženja, prolaženja, pravljenja akcija, tako da radim ono što radim svake noći. Dok god sam agresivan i napadački nastrojen, dešavaće se dobre stvari", rekao je Harden poslije meča.

Si-Džej Votson postigao je 23, a Džordž Hil 20 poena za Indijanu, kojoj je ovo bio šesti uzastopni poraz. Pejsersi su sve dalji od plej-ofa, pošto su sada pali sa šestog mjesta Istoka na 10.

Boston je prekinuo seriju od tri poraza i u gostima je pobijedio Bruklin sa 110:91, i tako se vratio među prvih osam timova na Istoku. Bez povrijeđenog Nikole Pekovića, i sa svega sedam igrača u rosteru, Minesota je iznenađujuće slavila protiv Jute u gostima.

Memfis je obezbijedio mjesto u plej-ofu, petu uzastopnu godinu, pošto je u gostima pobijedio Njujork.