Kari blistao na 27. rođendan

Stefon Kari, Foto: Beta-AP
15.03.2015. 08:21h

Golden Stejt je nastavio sa pobjedama, ovog puta savladan je Njujork, a centralna figura bio je Stefon Kari, koji je sinoć proslavio 27. rođendan.

Ubacio je 25 poena uz 11 asistencija, a efikasniji od njega bio je samo Klej Tompson (27).

Poslije meča, Karija je čekalo iznenađenje.

U svlačionicu je ušao Ron Rivera, trener NFL tima Karolina Panters i poklonio mu dres svog kluba sa brojem 30.

“Bilo je zabavno veče skroz”, rekao je Kari.

Do 52. pobjede u sezoni, “ratnici” su stigli sjajnom igrom u drugoj četvrtini, kada su ubacili 47 poena, a primili svega 25 i na poluvremenu su vođstvo od 73:52.

U nastavku meča Golden Stejt je rutinski odradio posao.

Bruklin je u duelu sa Filadelfijom prekinuo niz od pet vezanih poraza.

Otpor rivala netsi su srušili krajem treće i početkom posljednje četvrtine uz odličnu igru Tadeuša Janga (21, devet skokova).

Pored njega još pet igrača je imalo dvocifren broj poena, dok je kod Siksersa najefikasniji bio Nerlens Noel (17).

Memfis je prema očekivanjima savladao Milvoki, koji je upisao deveti poraz u posljednjih 12 mečeva.

Do finiša treće četvrtine Baksi su koliko, toliko parirali domaćinu, koji je tada stigao do nedostižnih 78:61.

Kortni Li je ubacio 17, a Zek Rendolf i Džef Grin po 15 poena. Kod Milvokija, najbolji je bio Janis Antetokunmpo (19).

Vašington je savladoa Sakramento, iako je na startu treće četvrtine imao minus od 21 poena.

Blistao je Džon Vol sa 21 poenom i 12 asistencija.