Sutjeska slavila u Tivtu, Teodo eliminisan

Pet igrača u redovima Sutjeske je imalo dvocifren broj poena, a najefikasniji su bili Radosav Spasojević (15) i Aleksa Ilić (15, šut iz igre 8-6)

27.01.2015. 19:17h

Sutjeska će igrati u drugoj fazi Balkanske lige, dok se Teodo oprostio. U utakmicu koja je rješavala sudbinu oba tima, Nikšićani su se bolje snašli.

Poslije izjednačenog prvog poluvremena, ekipa Dušana Dubljevića je u trećoj četvrtini u tri-četiri navrata imala osam poena viška, što je najavljivalo trijumf.

Već na startu četvrtog perioda, Aleksa Ilić je poentirao za 60:70 i, kasnije se ispostavilo, povratka za Tivćane nije bilo.

Uspjeli su samo u 36. minutu da smanje na minus četiri (73:77), ali su gosti brzo napravili seriju 8:2, otišli na 75:85 za rutinski završetak meča.

Pet igrača u redovima Sutjeske je imalo dvocifren broj poena, a najefikasniji su bili Radosav Spasojević i Ilić (šut iz igre 8-6) sa po 15 poena, dok je u poraženom timu najbolji bio Marko Mijović (17, pet asistencija).

Teodo - Sutjeska 82:90 (28:25, 17:18, 15:25, 22:22)

Tivat - Dvorana: „Župa”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Kralj, Milićević (BiH), Hodžaj (Albanija).

Teodo: Sarić, Mičel 14, Pekić, Vrbica 8, Mijović 17, Radulović 10, Subotić 2, Lončar, Jocović 9, Džonson 11, Šibalić 11, Krivokapić.

Sutjeska: Pavlićević 13, Đurović 2, Kovač, Čvorović, Vujović, Ilić 15, Spasojević 15, Arsić 12, Žižić 9, Ljujić 6, Ćalić 8, Vranješ 10.