Real i sa desetoricom siguran protiv Espanjola, bez pobjednika u Malagi i Vigu

Hames Rodriges i Ronaldo, Foto: Beta/AP
10.01.2015. 23:12h

Iako je od 53. minuta igrao sa igračem manje, zbog direktnog crvenog kartona Fabija Koentraa, Real Madrid je rutinski na svom terenu porazio Espanjol sa 3:0, u prvoj subotnjoj utakmici 18. kola španske Primere.

Poslije dva vezana poraza u 2015. godini, prvenstvenog od Valensije i Atletika u Kupu kralja, tim Karla Anćelotija vratio se, tako, na "stare staze" i sigurno osvojio cio plijen.

Golove za kraljevski klub postigli su Hames Rodriges u 12. minutu, Geret Bejl u 28. i Naćo u 76.

Real je ovim trijumfom osigurao prvo mjesto na tabeli i poslije 18. kola sa 42 boda. se četiri boda više od Barselone i Atletika.

Espanjol je 10. sa 20 bodova.

Malaga i Viljareal igrali su neriješeno 1:1, a istim rezultatom završen je i drugi meč 18. kola Primere između Selte i Valensije u Vigu (1:1).

Valensija je osvojila važan bod i učvrstila se na četvrtom mjestu tabele, Viljareal je dva mjesta niže.

Malaga sedmoplasirana, dok je Selta preuzela devetu poziciju.

Real Madrid - Espanjol 3:0 (Rodriges 12, bejl 28, Načo 76)

Malaga - Viljareal 1:1 (Amrabat 60 - Dos Santos 45)

Selta - Valensija 1:1 (Oreljana 61 - Rodrigo 43)

Eibar - Hetafe 2:1 (Moral 33, Kapa 51 - Kastro 80)