Dalas bolji od San Antonija, Atlanta nezaustavljiva

Houksi protiv Hjustona upisali 12. pobjedu u posljednjih 13 mečeva

dalas, Foto: Beta/AP
21.12.2014. 07:25h

Zahvaljujući sjajnom Monti Elisu, koji je postigao 38 poena (trojke 6-5), a od čega 11 u posljednja četiri minuta, Dalas je u teksaškom derbiju savladao San Antonio.

Nepuna dva minuta prije kraja, na semaforu je stajhalo 93:93, a onda je Elis uzeo stvari u svoje ruke i srušio aktuelnog šampiona.

Za Maverikse je debitovao doskorašnji plej Bostona Režon Rondo. Upisao je šest poena (šut iz igre 11-3) uz sedam skokova i devet asistencija.

“Bilo je uzbudljivo, a najvažnije od svega je da smo ostvarili pobjedu”, rekao je Rondo.

Osim Elisa, košgeterski raspoložen kod Dalasa bio je Čandler Parsons (16, 11 skokova), dok je Dirk Novicki dodao 13 (šut 14-4).

Marko Belineli (21) je predvodio “mamuze”, a odličnu rolu imao je i Aron Bejns (16, 10 uhvaćenih lopti).

Za San Antonio nisu igrali, odlkukom Grega Popovića, Toni Parker, Manu Đinobili, Tim Dankan i Deni Grin, koji su cijeli meč presjedili na klupi.

Atlanta igra fenomenalno ove sezone. Protiv Hjustona je upisala 12. pobjedu u posljednjih 13 mečeva.

Houksi su vodili skoro tokom čitavog meča, ali je domaćin na kraju treće četvrtine uhvatio priključak serijom 20:7 (74:74).

U posljednjoj četvrtini vodila se velika borba, a sve su riješene tri minuta prije kraja, kada je Atlanta serijom 7:0 otišla na 97:90.

Kajl Korver je predvodio „jastrebove“ sa 22 poena. On je pogodio i sva četiri šuta sa linije penala, čime je došao do skora od 49 uzastopno ubačenih slobodnih bacanja.

Na taj način je srušio klupski rekord koji je držao Tom Mekmilan sa 47 (1978/1979. godine).

Dvajt Haruard je za Rokiste postigao 19 koševa i uhvatio 11 lopti, a dabl-dabl učinak imao je i Džejms Harden (18, 14 asistencija).

Kris Pol je sa 27 poena (devet asistencija), od čega devet u posljednja četiri minuta, bio najzaslužniji za pobjedu Los Anđeles Klipersa protiv Milvokija.

Domaćin se mučiood starta, ali je na kraju stigao do slavlja.

Blejk Grifin (24, osam uspješnih dodavanja) i Džej Džej Ridik (23, 8-5 trojke) su bili podrška Polu.

Kod gostiju se istakao Grk Janis Antetokoumpo (18, devet skokova).