Naomi Osaka osvojila Australijan open

Ona je danas, u finalu prvog Grend slema u sezoni savladala Čehinju, Petru Kvitovu 2:1 (7:6, 5:7, 6:4)

2161 pregleda1 komentar(a)
Naomi Osaka sa peharom, Foto: Reuters
26.01.2019. 12:33h

Japanska teniserka, Naomi Osaka, osvojila je Australijan open.

Ona je danas, u finalu prvog Grend slema u sezoni savladala Čehinju, Petru Kvitovu 2:1 (7:6 (7:2), 5:7, 6:4).

U prvom setu obje teniserke čuvale su svoj servis, pa se otišlo u taj brejk, koji je Osaka riješila u svoju korist.

Velika borba viđena je u drugom setu - Kvitova je povela 2:0, a onda je Osaka osvojila četiri gema u nizu. A kada je pri rezultatu 5:3, na servis Kvitove, Osaka imala tri meč lopte činilo se da je gotovo. Ipak, Kvitova se odbranila, ostala u meču, a zatim - kada je Osaka servirala za titulu u narednom gemu - napravila brejk i izjednačila na 5:5. Osaka se tada pogubila, Kvitova razigrala i sa 7:5 slavila u drugom setu.

Pauza između setova prijala je Osaki - u trećem gemu trećeg seta napravila je odlučujući brejk i do kraja meča čuvala svoj servis za novu titulu.

Trijumfom u Melburnu, Osaka je stigla do druge Grend slem titule u karijeri, Prethodno je slavila na US openu prošle godine. Osaka je slavila na 14. uzastopnih mečeva na Grend slem turnirima.

Naomi Osaka će od ponedjeljka biti prva teniserka na WTA listi.