Čelsi u osmini finala, Totenhem eliminisan

521 pregleda0 komentar(a)
Vilijan, Foto: Kirsty Wigglesworth

Čelsi se plasirao u osminu finala FA kupa, Totenhem je eliminisan. Takav je epilog posljednje dvije utakmice 16-tine finala najstarijeg fudbalskog takmičenja na svijetu.

Čelsi je na "Stamfordu" bio bolji od drugoligaša Šefild vensdija sa 3:0, a Kristal palas je u londonskom derbiju sa 2:0 dobio Totenhem.

Ekipa Maurisija Poćetina izišla je u kombinovanom sastavu desetkovana povredama, a Kristal palas je to iskoristio i golovima Vikama u 9,. i Taunsenda sa penala u 34. minutu došao do pobjede. Tripije u finiušu poluvremena nije iskoristio penal da goste vrati u igru.

Dva gola Vilijana - sa penala u 26. i potom u 83. na asistenciju Žirua, te Hadson-Odoi u 64. minutu, trasirali su sigurnu pobjedu za "plavce".