Petica Reala, Barselona sigurna, Mesi na gol od rekorda

Real, Foto: Beta/AP
18.10.2014. 22:09h

Real Madrid je sa 5:0 ispratio goste iz Levantea, u utakmici osmog kola španskog prvenstva i preuzeo drugo mjesto na tabeli.

Dvostruki strijelac u šestoj prvenstvenoj pobjedi Reala bio je Kristijano Ronaldo, koji je iz penala pogodio mrežu u 13. minutu, i u 61. minutu. Strijelci za "kraljevski" klub bili su i Havijer Ernandes u 28. minutu, Hames Rodriges u 66. minutu i Isko u 82. minutu.

Ronaldo je u osam prvenstvenih utakmica postigao 15 golova i ubjedljivo je prvi na listi strijelaca.

Sigurna je bila i Barselona, koja je na Nou Kampu pobijedila ekipu Eibara sa 3:0.

Barsa je otpor protivnika slomila u drugom poluvremenu kada je golovima Ćavija, Nejmara i Mesija došla do ubjedljive prednosti.

Mesi je mrežu gostiju zatresao u 74. minutu i prišao na gol zaostatka legendarnom Telmu Zari iz Atletik Bilbaa, koji je sa 251 pogotkom prvi na listi najboljih strijelaca u istoriji Primere.

Priliku da se izjednači ili da prestigne Zaru, Mesi će imati sljedećeg vikenda, kada je na programu "el klasiko" na Santjago Bernabeu sa Real Madridom.

Golman Barselone Klaudio Bravo nije primio gol 720 minuta, pa je Barselona jedina ekipa u Primeri koja je sačuvala svoju mrežu.

Levante - Real Madrid 0:5

Ronaldo 13 penal, 61, Ernandes 38, Rodrigez 66, Isko 82.

Atletik Bilbao - Selta 1:1