Četiri svjetske medalje za naše studente

Uz zlato Lučića, bronze su osvojili Ana Drašković, Biserka Radulović i ženski kata tim

Ana Drašković, Foto: Boris Brnović
22.06.2014. 19:11h

Porazom u prvom kolu od Brazila, crnogorska ekipa u borbama oprostila se od titule univerzitetskog svjetskog prvaka osvojene u Bratislavi 2010. godine, pa je naša selekcija sa četiri medalje završila 9. Svjetsko univerzitetsko prvenstvo u Baru. Naša ekipa je pobjedom Ljubiše Mihailovića otvorila meč sa Brazilom (3:0), da bi miljenik domaće publike Jozo Dabović mavašijem u posljednjoj sekundi izborio remi u drugoj borbi. Poslije neriješenih ishoda mečeva Danila Lučića i Stefana Karadžića, Filip Vujadinović je na petoj tabli trebalo da obezbijedi trijumf. Ipak, Vujadinović je poražen baš sa 3:0, pa je bilo na svjetskom studentskom prvaku u teškoj kategoriji, Lučiću, da odluči. Lučić - suočen sa povredama - nije uspio. Zlato je osvojio Iran, koji je sa 3:2 u finalu pobijedio Makedoniju. Uz zlato Lučića, bronze su u Baru osvojili Ana Drašković u borbama do 50 kilograma, a Biserka Radulović je bila treća pojedinačno u katama i u ženskom timu sa sestrom Tijanom i Ninom Ražnatović. Predstavnik FISU Malumbet Relete je zastavu FISU predao narednom domaćinu, portugalskoj Bragi, dok je Studentskom sportskom savezu Crne Gore uručeno priznanje za odličnu organizaciju.