Budućnost Voli na korak od nove titule

"Nisam zadovoljan kako smo odigrali cijelu utakmicu. Protivnik je igrao dosta usko, a konačna razlika nije realna”, objasnio je Igor Jovović, trener aktuelnog šampiona

Budućnost - Partizan, Foto: Savo Prelević
23.05.2014. 19:06h

Budućnost Voli je i u drugom meču finala plej-ofa savladala Zetu 2011 i ostaje da u utorak završi posao i osvoji još jednu titulu.

Međutim, “plavi” su morali dobro da se pomuče da bi ostvarili trijumf, a tek u posljednjih 10 minuta uspjeli su da sruše otpor borbeog rivala.

"Nisam zadovoljan kako smo odigrali cijelu utakmicu. Protivnik je igrao dosta usko, a konačna razlika nije realna. Mučili smo se 25 minuta, nismo adekvatno ragovali na njihovu odbranu, nismo igrali kvalitetno u defanzivi da bi nam se otvorili kontranapadi. Kada smo pogodili neke šuteve spolja, odvojili smo se i na kraju zasluženo slavili”, objasnio je Igor Jovović, trener aktuelnog šampiona.

Domaćin je na krilima Mihaila Sekulovića (28 poena, 10 u prvoj četvrtini) sjajno počeo meč i u dva navrata je imao dvocifrenu prednost (15:4, 17:6).

Budućnost Voli je u finišu prve dionice uspjela da smanji (17:12), a u 15. minutu i da prvi put povede (25:24), nakon trojke Nikola Ivanovića.

Igra koš za koš do odlaska na odmor i minimalna prednost “plavih” (33:34).

U nastavku Budućnost Voli je vodila, ali nikako nije uspijevala da se odlijepi sve do završnice treće četvrtine.

Tada je Aleksa Popović vezao dvije trojke za 57:47.

Zeta 2011 je pokušava da se vrati, smanjila je na 52:59, ali nakon povrede Sekulovića više od toga nije mogla.

"Prezadovoljan sam kako smo igrali, ali opet je na kraju velika razlika. Mi smo 25, 30 minuta bili u igri, odnosno dok se nije povrijedio Sekulović”, jasan je Srđan Mandić, strateg Zete 2011.

U pobjedničkom timu istakli su se Čedomir Vitkovac (19), Vladimir Mihailović (17), Aleksa Popović (16, trojke 7-4) i Suad Šehović (14, 12 skokova). Osim Sekulovića, kod Zete 2011 istakao se Balša Radunović (12).

Zeta 2011 - Budućnost Voli 61:82 (17:12, 16:22, 15:23, 13:25)

Podgorica - Dvorana: “Reks”. Gledalaca: 200. Sudije: Vojinović, Kaluđerović (Nikšić), Dragojević (Podgorica).

Zeta 2011: M. Raičević 8, Jovović 1,Brajković, Bogojević 6, Koljević, Milićević 2, Ćalić 4, Jocović, Otašević, Kračković, Sekulović 28, Radunović 12.

Budućnost Voli: Šehović 14, Mihailović 17, Dožić, Subotić, Komatina 4, Mugoša, Vujošević, Vitkovac 19, Baćović 3, Popović 13, Ivanović 9, Mijatović.