Crnogorske kadetkinje 17. u Kjelceu

57 pregleda0 komentar(a)
Ženska kadetska rukometna reprezentacija, Foto: Ihf.info
16.08.2018. 15:30h

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore kao 17. završila je nastup na Svjetskom prvenstvu u Poljskoj.

Crnogorske rukometašice, koje sa klupe predvodi Bojana Popović, savladale su danas u meču za 17. mjesto selekciju Čilea 30:16 (15:7) i osvojile "utješni" Prezident kup.

Prethodno su juče u razigravanju za plasman od 17. do 24. mjesta, pobijedile Argentinu 25:15.

Prema propozicijama, u razigravanju za plasman od 17. do 24. mjesta, odnosno utješni trofej Prezident kupa, bore se petoplasirani, odnosno šestoplasirani, timovi iz sve četiri grupe.

Najefikasnija u pobjedi crnogorske selekcije protiv Čiilea bila je Milica Raičević sa šest, dok su po četiri gola postigle Lucija Đukić i Ivana Godeč.

U selekciji Čilea po četiri puta u listu strijelaca upisale su se Antonija Riboledo i Evelin Ramires.

Crnogorska selekcija nastup na šampionatu završila je sa po tri pobjede i poraza, dok je jedan meč odigrala neriješeno.

U grupi savladala je Kazahstan 29:26, igrala je neriješeno sa Španijom 18:18, a izgubila od Francuske 20:16, Južne Koreje 37:24 i Tunisa 31:27.

U doigravanju za konačan plasman upisala je trijumfe protiv Argentine i Čilea.