Budućnost Volkano poražena od Partizana nakon dva produžetka

Utakmica je u regularnom toku završena neriješeno 61:61 (21:17, 10:13, 16:15 i 14:16), dok je nakon dodatnih pet minuta bilo 70:70.

Košarkašice Budućnost Podgorice, Foto: Vesko Belojević
13.02.2014. 18:16h

U veoma izjednačenoj i uzbudljivoj utakmici, sreća je u širokom luku zaobišla košarkašice Budućnost Volkana i „pomilovala” Partizan, koji je u prvom meču četvrtfinala slavio nakon dva produžetka sa 81:79!

Tim Miloša Kovača je u 36. minutu vodio 57:49, a 50 sekundi prije kraja je imao 61:57, kada je pogodila Bojana Vulić, a potom blokadom izborila novi napad.

To je bilo uzalud - Podgoričanke su prvo izgubile loptu, a potom je Ana Radović promašila, što su Marija Mršić i Lidija Vučković kaznile sigurnim izvođenjem bacanja za 61:61. Hejli Lankster je imala šut za pobjedu, ali nije pogodila.

„Vučice” su u prvom produžetku vodile 70:67, ali je trojkom izjednačila Marija Mršić.

Nakon Kovačevog tajm-auta, Milica Deura nije bila precizna sa vrha reketa, pa se ušlo u novi petominutni dodatak.

I opet je Budućnost imala prednost u finišu, pošto je Radović sa četiri vezana poena preokrenula na 79:77. Bojana Janković je izjednačila, a nakon promašene trojke Deure, Partizan je imao posljednji napad.

Janković je pogodila prvo bacanje i promašila drugo, ali je loptu uhvatila Jovana Pašić, koja je povisila na 81:79, a zatim namjerno promašila drugi penal. Vremena više nije bilo...

Drugi meč četvrtfinala igra se u četvrtak, 20. februara u Podgorici. Eventualna majstorica je sedam dana kasnije u Beogradu.

Partizan - Budućnost Volkano 81:79 (21:17, 10:13, 16:15, 14:16, 9:9, 11:9)

Beograd - Hala sportova. Gledalaca: Sudije: Holjevac, Tresoglavić, Katić (Hrvatska).

Partizan: Anđelković, Pašić 13 (6-4), Vučković 13 (6-5), Vulić, Bajović, Prčić 11 (2-2), Petričić, Janković 16 (2-1), Luković 2, Radić 8 (2-2), Vučetić 5, Mršić 13 (2-2).

Budućnost Volkano: Deura 10 (2-2), Radović 23, Vučetić 2, Milošev, Kuželj, Mujović 7, Bajić, Mugoša, Lankster 16, Vujačić, Vulić 19 (10-7), Janković 2.