Almerija srušila Atletiko, Real dobar i bez Ronalda, Valensija brojala do pet

Valensiji je to bila druga uzastopna pobjeda u Primeri, nakon što su prošle nedjelje iznenadili Barselonu na Nou Kampu.

Real, Foto: Beta AP
08.02.2014. 23:21h

Ubjedljiv poraz od Reala u prvom meču polufinala Kupa kralja je, očigledno, ostavio traga - Atletiko Madrid je večera, neočekivano, poražen u gostima od Almerije 2:0..

Oba gola za domaćina postigao je Versa, u 80. i 86. minutu iz penala.

Golman Atletika Danijel Aranzubija skivio je penal, zbog čega je dobio direktan crveni karton.

Atletiko je u Almeriji poražen tek drugi put u sezoni. Ekipa iz Madrida ima 57 bodova, koliko i gradski rival Real.

Iako je igrao bez suspendovanog Ronalda, Real je na svom terenu lako Viljareal 4:2. Već u 7. minutu Geret Bejl je "načeo" protivnika, a pobjedu su potvrdili dvostruki strijelac Karim Benzema i mladi Hese Rodrigez.

Valensija je kod kuće ubjedljivo savladala Betis sa 5:0. Dvostruki strijelac za "slijepe miševe" bio je Fernando Alkaser u 44. i 68. minutu. Pogotke su još postigli Žeremi Matije u 41, Sofijan Feguli u 62. i Eduardo Vargas u 79. minutu.

Ovim trijumfom Valensija se ponovo uključila u borbu za jedno od mjesta koja vode u Ligu Evrope, dok je Betis ostao "zakucan" za posljednje mjesto na tabeli.

Priliku da se sa Atletikom i Realom izjednači na tabeli imaće Barselona, koja će sjutra u 21 sat gostovati Sevilji.

Valensija - Betis 5:0

Matje 41, Alkaser 44, 68, Feguli 62, Vargas 79.

Rajo Valjekano - Malaga 4:1

Falke 26, 63, Abrilja 29, Larivej 45. penal - Jakovenko 72.

Real Madrid - Viljareal 4:2