Het-trik Tevesa protiv Sasuola, Napoli bolji od Intera

1 komentar(a)
15.12.2013. 22:13h

Juventus nema konkurenciju u Italiji, pa je Sasuolo došao kao poručen nakon bolne eliminacije iz Lige šampiona.

Šampion je pobijedio sa 4:0, to mu je osmi trijumf zaredom i ujedno osmi meč u kojem Đanluiđi Bufon nije savladan.

Sasuolo i nije mogao da prođe bolje jer je svoje veče imao Karlos Teves koji je het-trikom praktično sam pobijedio rivala.

Uz Apača, strijelac je bio i Federiko Peluso.

Juve sada ima šest bodova više od drugoplasirane Rome koja svoj meč 16. kola igra sjutra veče protiv Milana na "San Siru".

Laganom pobjedom nad Bolonjom Fiorentina je preuzela četvrto mjesto.

Na "Artemio Frankiju" dileme nije bilo, jer je domaćin pregazio protivnika i već nakon pola sata igre golovima Josipa Iličića i Borhe Valera riješio pitanje pobjednika.

"Viola" je i nakon tog vođstva imala dominaciju, stvarala šanse, a takva igra je krunisana u 65. minutu - Valero je odličnom asistencijom lansirao u šansu Đuzepea Rosija koji je perfektnim lob udarcem zatresao mrežu i postigao 13. gol u Seriji A ove sezone...

Iza Stefana Savića je još jedan odličan meč, dok je Marko Bakić pobjedu svog tima odgledao s klupe.

Fiorentini je naruku išao i poraz Intera u Napulju gdje je Napoli pobijedio sa 4:2.

U meču bez odbrana napad Napolija je napravio razliku, iako je Inter više od 60 minuta (gotovo sve dok nije isključen Rikardo Alvares) bio taj koji je diktirao tempo.

Napolitanci su u sudijskoj nakoknadi imali i penal za 5:2, ali je udarac Gorana Pandeva zaustavio Samir Handanović.

Sampdorija i dalje ne zna za poraz od kada je klupu preuzeo Siniša Mihajlović.

Sastav iz Đenove je slavio u Veroni i prekinuo seriju Kjeva od šest mečeva bez poraza (četiri trijumfa u nizu), a jedini gol je dao Eder u 16. minutu.

Ovo je bio četvrti meč Sampdorije pod Mihinom komandom u Seriji A i drugi trijumf, uz dva remija.

A, nakon šest mečeva bez pobjede se radovao i Lacio - u Rimu su dva kola Miroslava Klosea bila dovoljna za trijumf nad Livornom.

Juventus - Sasuolo 4:0 (Teves 15, 45, 68, Peluzo 28)

Kjevo - Sampdorija 0:1 (Eder 16)

Fiorentina - Bolonja 3:0 (Iličić 13, Valero 29, Rosi 65)

Đenova - Atalanta 1:1 (Bertolaći 72 - De Luka 90+4)

Lacio - Livorno 2:0 (Klose 19, 26)

Parma- Kaljari 0:0

Udineze - Torino 0:2 (Farnerud 48, Imobile 75)

Napoli - Inter 4:2 (Iguain 9, Mertens 39, Džemaili 42, Kaljehon 81 - Kambjaso 36, Nagatomo 45+2)