Pobjeda Čelika, preokret Lovćena u Budvi

8 komentar(a)
Čelik, Foto: Luka Zeković
30.11.2013. 14:17h

Golom Darka Zorića u 78. minutu, Čelik je u Podgorici savladao Mladost 1:0 i primakao se vodećoj Sutjesci na bod zaostatka.

"Metaurzi" su upisali osmi trijumf u sezoni, dok je Mladost, nakon 10. poraza, novi "fenjeraš" prvoligaškog društva...

Pet golova, preokreti, dva promašena penala, po jedan sa obje strane, te jedan crveni karton (Radišić iz Mogrena) obilježilo je uzbudljiv meč u Budvi.

Na kraju se pobjedi od 3:2 radovao Lovćen, golom Nenada Stojanovića u sudijskoj nadoknadi, kojjim su Cetinjani upisali treći uzastopni trijumf, četvrti u posljednjih pet kola (osmi u sezoni).

Mogren je, sa druge strane, doživio četvrti uzastopni poraz.

Domaćin je poveo golom Gorana Vujovića iz penala u 3. minutu. Izjednačio je Luka Merdović u 29, a prednost cetinjskom timu donio je Dejan Bogdanović u 52. minutu.

Novo izjednačenje domaćinu donio Miloš Kalezić u 88, a pitanje pobjednika riješio je Nenad Stojanović.

Dečić je u Tuzima pobijedio Grbalj 3:0 i prekinuo seriju od pet utakmica bez pobjede.

Do druge pobjede ove sezone, Dečić je došao golovima Edvina Kuča u 39, Bojana Lazarevića u 48. i Vula Vujačića u 56. minutu.

Mornar je pobjedom u Baru protiv Zete 4:0 prekinuo seriju od šest utakmica bez pobjede.

Do treće pobjede ove sezone došao je golovima Luke Rotkovića u 30. i 44, Igora Arsenijevića u 50. i Ivana Mijuškovića u 70. minutu. Priliku da ublaži poraz imao je Petar Orlandić u 78. minutu, ali nije realizovao jedanaesterac.

Pobjednika jedino nije bilo u duelu Petrovca i Rudara, koji su igrali 0:0.

U posljednjem meču ovog kola, u derbiju sjutra u 13 sati, Sutjeska će u Nikšiću ugostiti Budućnost.

Orlandić i dalje najbolji strijelac

Fudbaler Zete iz Golubovaca, Petar Orlandić, sa devet postignutih golova najbolji je strijelac Telekom Prve crnogorske lige nakon 16 odigranih kola.

Najbolji strijelac Telekom Prve lige od ove sezone osvojiće trofej Radija Crne Gore, koji ta medijska kuća prvi put dodjeljuje u čast velikog jubileja.

Vezisti Grblja Ivan Delić i Čelika Darko Zorić i golgeter Mornara Luka Rotković postigli su po sedam, Nikola Vujović iz Mogrena šest, a po gol manje Andrija Kaluđerović iz Rudara, igrači Sutjeske Darko Isidorović i Srđan Radonjić i Aleksandar Vujačić iz Petrovca.

REZULTATI 16. KOLA:

DEČIĆ - GRBALJ 3:0 (1:0)

Kuč 39, Lazarević 48, Vujačić 56.

PETROVAC - RUDAR 0:0

MORNAR - ZETA 4:0 (2:0)

Rotković 30, 44, Arsenijević 50, Mijušković 70. (Orlandić iz Zete je u 78. minutu promašio penal)

MOGREN - LOVĆEN 2:3 (1:1) (Tatar iz Lovćena u 13. minutu i Goran Vujović iz Mogrena u 76. minutu su promašili penale)

G. Vujović (penal) 3, Kalezić 88 - Merdović 29, Bogdanović 52, Stojanović 90.

MLADOST - ČELIK 0:1 (0:0)