Junajted, Real i PSŽ u osmini finala, rekord Bajerna

Branilac trofeja je upisao petu pobjedu zaredom i potvrdio prvo mjesto u grupi, samim tim i lakšeg protivnika u osmini finala

61 pregleda6 komentar(a)
Bajern, Foto: Beta/AP
27.11.2013. 22:02h

Kolo prije kraja, Mančester junajted, Real i Pari sen Žermena obezbijedili su plasman u osminu finala Lige šampiona, u noći u kojoj je postignuto čak 36 golova!

Iako bez kapitena Nemanje Vidića i vodećeg strijelca Robina van Persija, Junajted je u derbiju u Leverkuzenu ponizio Bajer 5:0, što je iskoristio Šahtjor i sa 4:0 protiv Real Sosijedada prestigao Njemce na drugom mjestu.

Od početka do kraja susreta engleski tim je dominirao i igrao efikasno, tako da ubjedljiv uspjeh nije dolazio u pitanje.

Real Madrid je očekivano slavio na Santjago Bernabeu protiv Galatasaraja (4:1) bez najboljeg igrača Kristijana Ronalda i ovjerio prvo mjesto u grupi B.

Arturo Vidal je het-trikom vratio Juventus u život - pobjeda od 3:1 protiv Kopenhagena, omogućila je "staroj dami" da izbije na drugo mjesto sa dva boda više od Galatarasara, pa će prvaku Italije u posljednjem kolu u Istanbulu biti dovoljan i bod za prolaz. Mirko Vučinić odigrao je posljednjih desetak minuta.

Iako sa igračem manje (isključen Verati), PSŽ je u 90. minutu stigao do pobjede protiv Olimpijakosa. U dresu Pari Sen Žermena Zlatan Ibrahimović je 100. meč u Ligi šampiona obilježio golom već na početku susreta sa nezgodnim Olimpijakosom, koji je kasnije izjednačio i dugo odolijevao, ali je iznenađenje spriječio Edinson Kavani pogotkom u 90. minutu.

Parižani su četvrtom pobjedom u C grupi obezbijedili plasman u osminu finala.

Mančester siti u kiši golova na Etihadu savladao Viktoriju Plzenj 4:2, a u premijernom meču 5. kola, Bajern je rutinski u Moskvi savladao domaći CSKA sa 3:1.

Branilac trofeja je upisao petu pobjedu zaredom u grupi i potvrdio prvo mjesto, samim tim i lakšeg protivnika u osmini finala.

Ovim uspjehom u Moskvi, Bavarci su oborili rekord po broju uzastopnih pobjeda u Ligi šampiona. To im je bila ukupno rekordna 10. pobjeda zaredom u elitnoj konkurenciji.

Dosadašnji rekord po broju uzastopnih pobjeda u Ligi šampiona, devet, držala je Barselona.

Utakmica je, inače, odigrana po hladnom vremenu, na minus sedam stepeni, a ranije otpisani CSKA zasluženo je pretrpio četvrti poraz.

Bajern je na poluvremenu vodio 1:0 poslije gola Arjena Robena u 17. minutu, a povisio je na 2:0 pogotkom Marija Gecea u 60.

CSKA je smanjio golom iz penala Keisukea Honde u 61. minutu, da bi konačan rezultat samo četiri minuta kasnije postavio Tomas Miler, takođe golom iz jedanaesterca.