Pobjeda Verdera

Verder, Foto: Beta/AP
03.11.2013. 19:41h

Poslije četiri meča bez pobjede (tri remija i poraz) Verder je konačno osjeto slast trijumfa.

Na "Vezeru" je pao Hanover (3:2), iako je prvi poveo, a na poluvremenu i imao remi u džepu.

Ali, u korist domaćina je presudio Argentinac - strijelac pobjedonosnog gola u 86. minutu je bio defanzivac Santjago Garsija, koji u Verderu igra na pozajmici iz Palerma.

Verder je ujedno prekinuo seriju od tri utakmice bez trijumfa kod kuće i pobjegao iz opasne zone na tabeli.

Pobijedio je i Augsburg - kod kuće je bio bolji od Majnca (2:1), i to poslije tri vezana poraza u Bundes ligi.

Oba gola za domaći sastav je dao Andre Han (u 26. i 49. minutu), a kod gostiju se upisao Žan Erik Čupo-Moting koji je zatresao mrežu iz penala.

Augsburg - Majnc 2:1 (Han 26, 49 - Čupo-Moting (penal) 59)

Verder - Hanover 3:2 (Hunt (penal) 25, Makjadi 39, Garsija 86 - Hušti (penal) 20, Sakai 41)