Kastratović zaustavio Barselonu

Prvak Makedonije je, u grotlu „Borisa Trajkovskog“ pred 6.000 gledalaca, na svom parketu otkinuo bod super jakoj Barseloni 29:29 (15:19)

80 pregleda2 komentar(a)
Aleks Dušebajev, Foto: Rkvardar.com.mk
22.09.2013. 00:01h

Zoran Kastratović, crnogorski selektor na “stend-baju”, sa Vardarom je priredio pravu senzaciju na startu grupe C Lige šampiona – prvak Makedonije je, u grotlu „Borisa Trajkovskog“ pred 6.963 gledalaca, na svom parketu otkinuo bod super jakoj Barseloni 29:29 (15:19).

Nikola Karabatić minut prije kraja poravnao na 29:29, a goste je poraza spasao naturalizovani Španac, Arpak Šterbik, nekadašnji golman bivše Jugoslavije, odbranivši šut Karačiću u posljednjim trenucima meča.

Vardar je iznenađenje najavio na startu meča (7:3), ali je Barsa do poluvremena preokrenula, a onda u nastavku stigla i do velikih 21:15, kada se činilo da bodovi idu u Kataloniju. Međutim, Vardar se nije predavao, u 43. minutu je stigao do izjednačenja (23:23), na kraju i do velikog boda.

Dibirov sa osam i Karačić sa sedam pogodaka bili najefikasniji u timu domaćih, dok je u ekipi Ćavija Paskvala najbolji bio Rutenka sa osam pogodaka, Karabatić i Lazarov su dodali po četiri.

Uspjeh makedonskog klupskog rukometa u ovoj grupi upotpunio je Metalurg, koji je u gostima savladao švajcarski Vaker Tun 23:22 (13:9). Najefikasniji u Metalurgu bili su Vugrinec i Mojskovski sa po sedam golova, sjajan na golu je bio Mojkovčani Darko Stanić sa 20 odbrama, od čega jedan sedmerac. Debitovao je za Metalurg i golman crnogorske reprezentacije Rade Mijatović i upisao jedan odbranjeni sedmerac.

Najzad, PSŽ je u ovoj grupi opravdao očekivanja, kod kuće je savladao Dinamo Minsk 34:30 (12:11). Abalo sa osam i Šelmenko sa sedam golova, bili su najefikasniji igrači dva tima. U domaćem timu Fahrudin Melić se nije upisao u strijelce.

U grupi D, predvođen Šrederom sa devet golova, prvak Evrope Hamburg je bio siguran u gostima protiv španske Naturhaus La Riohe sa 33:24 (14:8). Bivši crnogorski reprezentativac Žarko Marković postigao je tri gola.

U istoj grupi slovenačko Gorenje je na svom terenu savladalo švedski Drot 35:33 (19:16).

U grupi A u subotu je odigran jedan meč, balkanski derbi, u kojem je Zagreb na svom terenu bio bolji od Celja 24:21 (13:10).